GeriGündem Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    4
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi

Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi
refid:5796482 ilişkili resim dosyası

Aydın Doğan Vakfı'nca düzenlenen “18. Genç İletişimciler Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Doğan TV Center'daki törende konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, bu ödül törenlerine İstanbul'da göreve başladığı günden beri katıldığını belirterek, ”Her defasında hem katılan öğrencilerin, hem de proje sayılarının arttığını görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Gençlere bazı tavsiyelerde bulunan Güler, “Sevgili gençler, dünyayı 1400'lü yıllara kadar çok büyük, 1800'lü yıllara kadar orta büyüklükte, 2000'li yıllara kadar küçük, ama 2000 yılından sonra bir tıklama mesafesi kadar küçük yapan değişimin, gelişimin kendisidir. Değişimin kendisi kadar, bunu anlayabilmek, o gelişimi okuyabilmek de önemlidir” diye konuştu.

Yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya, 27 üniversitenin 39 fakültesinden 857 öğrenci, 760 çalışmayla katıldı.

ÖDÜLLER

Yarışmada ödül kazanan isimler şöyle:

Haber dalında; İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinden Melike Erol, “En Profesyonel Yarışmacı” adlı çalışmasıyla birincilik, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinden Ozan Akarı, “Kayışdağı'nın Değnekçileri” adlı çalışmasıyla ikincilik, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinden Hasan Demirbaş, “En Masum Fastfood: Simit” adlı çalışması ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesinden Hatıra Seki, “Sesiyle Görme Engellilere Işık Oluyor” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülünü kazandı.

Röportaj dalında; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Remziye Topdemir “Sigaran var mı Hemşire Abla, Sigara Ver!” adlı çalışmasıyla birincilik, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden Mahmut Çınar ”Ben Amerika'yı Örgütlerken Martin Luther King Kaydırak Kayıyordu” adlı çalışmasıyla ikincilik, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinden Neslihan Soysal “Çoğu Kimse Atatürk Filminin Değil, Parsayı Nasıl Toplarım'ın Peşinde” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülünü aldı.

Araştırma-İnceleme dalında; birincilik ödülüne Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinden Batuhan Çolak “Tabeladan Kovulan Türkçe!” adlı çalışmasıyla değer görülürken, ikincilik ödülünü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinden Neslihan Gürsoy “Entelektüel Saçmalık Fanzin” adlı çalışmasıyla, üçüncülük ödülünü ise Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinden Neslihan Soysal, Sevinç Arslan, İdil Bulut, Yelda Akgün, Hansel Dönmez, Hatice Pınar Akbıyık, Figen Güneş ve Ozan Arı ”Beyoğlu Sokakları” adlı çalışmalarıyla kazandı.

FOTOĞRAF DALI

Fotoğraf dalında; Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinden Oğuzhan Boysan, ”Şiddet” adlı çalışmasıyla birincilik, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesinden Deniz Öztuna “Şaşırırsınız, Üzülürsünüz, İsyan Edersiniz” adlı çalışmasıyla ikincilik, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Serkan Şentürk “Şehir Notları” adlı çalışmasıyla ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinden Alev Durmuşoğlu “Doğum Fotoğrafçısı” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülünü aldı.

Magazin Haberciliği dalında; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Elif Akın “Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik, Kalamış'tan” adlı çalışmasıyla birincilik, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinden Kıvanç Küsdül “Work and Travel ve Amerikan Rüyası” adlı çalışmasıyla ikincilik, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesinden Fitnat Yıldız ile Leyla Gülyurt “Tarzın Yeni Adı: Sokak Modası” adlı çalışmalarıyla ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Turan Berker Akdevelioğlu “Aramızdaki Ünlüler” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödülünü kazandı.

Spor Haberi dalında; Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinden Abdülkadir Balcı “Hamalken Profesyonel Basketbolcu Oldu” adlı çalışmasıyla birinci, Galatasaray Üniversitesinden Fazlı Gökhan Dokan ve Mustafa Tolga Üyken “Futbol Erkek (!) Oyunudur” adlı çalışmalarıyla ikinci, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden Taner Ayyıldız “İzzet Avcı Efsanesi Türkiye Rekoruyla Geri Döndü” adlı çalışmasıyla üçüncü oldu.

TELEVİZYON HABERİ DALI

Televizyon Haberi dalında; İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesinden İhsan Eken, Can Diker ve Berktan Kuru “3. Köprü Tehlikesi” adlı çalışmalarıyla birincilik, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinden Hülya Sevinç, Abdülkadir Balcı ve Hasan Günal “Engelli Karateci” adlı çalışmalarıyla ikincilik, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Özlem Erol ve Uğur Tatlı, ”Boğazda Tehlike Çanları” adlı çalışmalarıyla üçüncülük ödülünü kazandı.
Televizyon Programı dalında, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden Mahmut Çınar “Okul” adlı çalışmasıyla birinci, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesinden Pınar Arslan ve Süleyman Çavuş “Yörelerimiz Yemeklerimiz” adlı çalışmalarıyla ikinci, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesinden Zuhal Yusufoğlu, Tuğba Saraçlar, Berktan Kuru ve Yaşar Emre Uslu ”Günce” adlı çalışmalarıyla üçüncü oldu.

Törende ayrıca, Film, Televizyon Jeneriği, Haber Programı, Müzik Programı, Şov Programı, Reklam Filmi Senaryosu, Basın Reklamı, İnternet Reklamı, Açık Hava Reklamı, Grafik Tasarım, Kurumsal İletişim Projesi, Ürün/Hizmet Tanıtım Projesi, Sosyal Sorumluluk Projesi, İnternet Yayını, Kişisel Site, İnternete Uyarlanmış Proje, Mikro Site ve, Görsel Tasarım dallarında ödüller sahiplerini buldu.

Ödüller İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve Aydın Doğan tarafından sahiplerine verildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle