Gündem Haberleri

  Aydın Doğan Vakfı en başarılı 15 kız öğrenciye ödül verdi

  Taner YENER / DHA
  29.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın Doğan Vakfı’nın yaptırdığı yurtlarda kalan en başarılı 15 liseli kız öğrenci, vakfın konuğu olarak İstanbul’a geldi.

  AYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Gümüşhane Kelkit Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Köse Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Kürtün Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu, Şiran Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu ile Erzurum Nene Hatun Kız Lisesi ve Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurtları’nda kalan ve not ortalaması en yüksek 15 kız öğrenci, kültürel gelişimlerine katkı sağlamak ve ödüllendirilmek üzere, 5 koordinatör öğretmen ile birlikte, vakfın konuğu olarak geçen salı günü İstanbul’a geldi. Öğretmenleriyle birlikte Boğaziçi Üniversitesi’nde konaklayan öğrenciler, iki gün boyunca Boğaz turu ile birlikte Rahmi Koç Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul’un tarihi ve turistlik mekânlarını gezdi.

  ‘EV YIKILIR, DİPLOMA KALIR’

  Öğrenciler, gezilerinin üçüncü gününde Doğan TV Center’ı gezdi. Burada Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ile sohbet ettiler. Fetvacı yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Bu öyle bir şey ki, isterseniz çok büyük eviniz, apartmanınız, hanınız, hamamınız olsun. Ama bir üniversite diploması sizin mesleğiniz, sizin hayatınızın garantisi. Apartman yıkılır, ev gider ama o diplomayı hiç kimse sizden alamaz.”

  Aydın Doğan Vakfı en başarılı 15 kız öğrenciye ödül verdi

  DOĞAN TV Center’da Kanal D Ana Haber’in yayınlandığı stüdyoyu gezen öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi. Candan Fetvacı, 15 başarılı kız öğrenciye tablet, gelen tüm öğrenci ve öğretmenlere kitap armağan etti.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı