Gündem Haberleri

  Ayalan: "Terörün artmasının ardında seçim var"

  Hacı BULUT/ BARTIN,(DHA)
  19.10.2008 - 18:17 | Son Güncelleme:

  AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan, “Son günlerde artan terör olaylarına bakın. Terör olaylarının artmasının ardında, perde arkasındaki nedenlerden biri partimizin, orada var olan etnik kökene dayalı siyaset yapan bir partinin elinden diğer belediye başkanlıklarını da alabilme başarısının ufukta gözükmüş olmasıdır” dedi.

  Bartın Spor Salonu'nda yapılan AKP merkez ilçe kongresine Şükrü Ayalan'ın yanısıra AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve partililer katıldı. Kongrede konuşan Ayalan, Türkiye'nin 81 ilinin 80'inden milletvekili çıkardıklarını belirterek, “İnşallah bu sefer 81 ilin tamamından milletvekili çıkaracağız. Milletvekili çıkaramadığımız ilin de yani Tunceli'nin de belediye başkanlığını Allah'ın izni ile önümüzdeki yerel seçimlerde alacağız” dedi.

  Ayalan, artan terör olaylarının perde arkasında etnik kökene dayalı siyaset yapan bir partinin elinden diğer belediye başkanlıklarını da alabilme başarısının ufukta gözükmüş olmasına bağlayarak, “Son günlerde artan terör olaylarına bakın. Terör olaylarının artmasının ardında, perde arkasındaki nedenlerden bir tanesi, partimizin, orada var olan etnik kökene dayalı siyaset yapan bir partinin elinden diğer belediye başkanlıklarını da alabilme başarısının ufukta gözükmüş olmasıdır. Zaten etnik kökene dayalı siyaset yapan siyasi partinin o bölgede aldığı oylardan çok daha fazlasını bize 22 Temmuz da vererek bunu göstermiştir. Demek ki biz Türkiye'nin terör derdinde, Türkiye’nin partisi olma başarısını göstermiş bir hareketiz” diye konuştu.

  CHP'yi de ‘çağdışı yobazların partisi’ olarak eleştiren Ayalan şöyle konuştu:
  “CHP nedense hiç kamuoyu yaptırmamakla övünüyor. Çünkü bilimsellikten, çağdaşlıktan uzak, çağdışı yobazların partisi olan CHP ve onun gerici lideri Meclis'te ‘Biz şimdiye kadar hiç alan çalışması, kamuoyu yoklaması yaptırmadık’ demişti. Sosyal bilimlerden zerre kadar nasibini alan, sosyal bilimlerde birinci sayfa okuyan herkes bilir ki alan çalışmaları önemli yol gösterici şeylerdir. Kamuoyu yoklamalarında sorduğumuz sorulardan birisi şu ‘En beğendiğiniz lider kimdir’, vatandaşın yüzde 55’i ‘Recep Tayip Erdoğan’ diyor. Deniz Baykal diyenler yüzde 3. Peki kim Türkiye’nin lideri olabilir, elbette Recep Tayyip Erdoğan. Peki Deniz Baykal bu yüzde 3’e güvenerek meydana çıkabilir mi? Çıkamaz. Ama nasıl çıkıyor, milletin karnını tutabilmek için hizipcilik yapıyor. Milleti bölmeye çalışıyor, memlekette nifak çıkarmaya çalışıyor, memleketin altına dinamit lokumu koyuyor, memlekette insanları ‘Sen sucusun, sen bucusun’ diyerek bölge bölge, düşünce düşünce, etnik kökene göre, dini düşüncesine göre bölmeye çalışıyor. Neden? Çünkü milletten yüzde 3 destek alabiliyor. Partisinin oyları yüzde 20'lere yakın. Yüzde 20'leri bulabilmesi için milleti bölmesi gerekiyor, milleti korkutması gerekiyor, milletin kafasında soru işaretleri oluşturması gerekiyor. Biz böyle siyaset anlayışına ‘yazıklar olsun’ diyoruz. Milleti bölmek adına, kendi çıkarlarını milletin çıkarlarının önünde tutan insanlar bu ülkede siyaset yapamaz inşallah.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı