Gündem Haberleri

  Ayaklanma provası vekillere yakışmaz

  Halife YALÇINKAYA Mustafa TURAPOĞLU / DHA
  10.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP miletvekillerinin eylemlerde ön plana çıkmasını eleştirerek, “Milletvekilliği ile bağdaşmayan, militan ruh ile sokaklarda halkı tahrik ederek devlete karşı ayaklanma provaları, bir milletvekiline yakışmamaktadır” dedi.

  DEVLET Bahçeli, MHP yönetimindeki belediyenin daveti üzerine açılışlara katılmak üzere karayolu ile Tokat’ın Niksar İlçesi’ne geldi. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bahçeli, BDP’lileri kastederek “TBMM çatısı altında ne düşünüyorlarsa onları tartışmanın anlamının farkında olmalılar. Yoksa milletvekilliği ile bağdaşmayan, militan ruh ile sokaklarda halkı tahrik ederek devlete karşı ayaklanma provaları bir milletvekiline yakışmamaktadır. Siyasi iktidar bu anlamda gerekli bütün tedbirleri almalıdır. Sokağı teröre anarşiye teslim edenlere hukuki yönde gerekli olan bütün tedbirleri almalıdır. Bu manada yasalar yetersiz ise bu yasa değişikliğini yapmaya müsait sayısı vardır. Burada da cesaretleri yoksa MHP her türlü desteği verir” dedi.

  Başbakan anlamadı

  Devlet Bahçeli, Kuzey Irak’taki Kandil Dağı’na Türk bayrağı dikilmesine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Evet onu sayın Başbakan anlamakta zorluk çekiyor. Kandil’e bayrak dikmek demek, Türkiye’ye Kandil’den yöneltilecek her türlü tehlikeye karşı Türk devletinin varlığı ve kudretini orada hissettirmek demektir” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı