Gündem Haberleri

  Ayakkabı polemiği etiketiyle sürdü

  ANKARA
  14.08.2014 - 01:29 | Son Güncelleme:

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, Meclis Genel Kurulu’nda, “Valla şeytan diyor ki, çıkar şu ayakkabını fırlat, ama bir ayakkabıma bakıyorum, bir de sizlere. Değmez diyorum açıkçası” sözleriyle başlayan tartışma, milletvekilleri arasında yeni atışmayla sürdü. Genel Kurul’da söz alan AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, “Bir kadının çıkıp bu kürsüde ayakkabısıyla insanları tehdit etmesi ne demektir? Bu Türk kadınına, Kürt kadınına, Anadolu’nun hiçbir kadınına yakışmaz” dedi.

  ‘UCUZLUKTAN ALDIM’

  Nazlıaka da, bu sözlere yine kürsüden yanıt vererek, “3 yıl önce ucuzluktan aldığım ayakkabıydı. Ama sizlere o ayakkabıyı bile atmaya değer bulmadım. Benim insan tanımım atar bir damara sahip olmak değildir, onurlu bir duruşa sahip olmaktır, bukalemun karakterli olmamaktır, dik durmaktır.” HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Nazlıaka’ya destek vererek, “Keşke Sayın Orhan daha önce kadına yönelik şiddet konusunda çıkıp söz almış olabilseydi” dedi.

  ‘KADIN DİYE SUSUYORUZ’

  Nazlıaka’ya AK Partililer sataşmalarla tepki gösterdi. Tutanağa göre, Nazlıaka’ya, AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, “Botokstan görünmüyor gözlerin”, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel “Yine batırdın ha”, AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan “Kadın diye ses çıkarmıyoruz”, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner “Ayakkabın gibi ucuzcusun. Ucuzcu! ” diye bağırdı.  #geliyorterlik

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın ‘ayakkabılı’ çıkışı, Twitter’da da ‘yankı’ buldu. Ayakkabılarının fotoğraflarını Nazlıaka’ya gönderen takipçiler,
  şu mesajları paylaştılar:

  Gelecekte özgür bir kadın olabilmek için bir ayakkabı da benden! (Zeynep Dinçtürk)

  @OyaErsoy: Kesinlikle!.. Derenin başında, panzerin üstünde, kepçenin önünde... tencere tavasıyla, terliğiyle kadınlar her yerde!

  @iclalbilge: Nazlıaka’nın terlikleriyiz:) #geliyorterlik.

  @Zaanzara: Benimki pek acıtmaz ama hafif olduğundan uzun menzilli olarak iş görür bence;)

  @horbay2000: Biz de varız. Geliyor terlikler!

  @yudumyonak: #geliyorterlik delirttiniz bizi en sonunda!

  @edabiseydiyor: En çok acıtacak olanlar bunlar, oh içimin yağları eridi vallahi.

  @YZChe: Hem terlik hem ayakkabı gelsin hatta :))

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı