Gündem Haberleri

  Ayakkabı kralının şok ölümündeki korkunç gerçek!

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  01.03.2018 - 09:40 | Son Güncelleme:

  Ankara’nın tanınmış işadamlarından Beytullah Yıldırım’ın suç örgütünün şantaj ve tehditleri yüzünden ölüme sürüklendiği ortaya çıktı. Organize polisi, işadamını intihara sürükleyen suç örgütünün 19 elemanından 15’ini yakaladı. Aynı yöntemlerle 10 işadamının daha haraca bağlayarak 3 milyon lira aldıkları ortaya çıktı.

  Ayakkabı kralının şok ölümündeki korkunç gerçekTürkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalarından Ayakkabıcızade’nin Yönetim Kurulu Başkanı Beytullah Yıldırım, bir ay önce kendisine ait ruhsatlı silahıyla intihar etti. Olay, resmi kayıtlara intihar olarak geçti ve dosya kapatıldı. Ancak Ankara Emniyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olayı şüpheli bularak, yeniden inceleme başlattı.

  İşadamı Yıldırım’ın ailesi ve çevresinin de ifadelerine başvuran polis, işadamının organize suç örgütü tarafından şantaj ve tehdit ile haraca bağlandığını, baskılara dayanamayan işadamının intihara sürüklendiğini belirledi.

  Ayakkabı kralının şok ölümündeki korkunç gerçek

  ÖRGÜTE OPERASYON

  Bunun üzerine teknik-fiziki takip başlatan organize polisi, işadamlarını haraca bağlayan örgüte operasyon yaptı. Eşzamanlı 40 adrese yapılan baskınlarda aralarında örgütün elebaşı olduğu ileri sürülen T.Y. ve M.K.’nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

  Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise 4 tabanca, çok sayıda mermi, işadamlarına zorla imzalattırılan senetler, çekler ele geçirildi.

  10 İŞADAMI DAHA ŞİKÂYETÇİ OLDU

  Suç örgütünün, Ankara’da işadamlarını tehdit, şantaj, silah zoruyla haraca bağladığı, haraç vermeyen işadamlarının işyerlerinin kurşunlandığı, ailelerinin tehdit edildiği belirlendi.

  Aralarında tanınmış kişilerin de bulunduğu 10 işadamı, emniyette gelerek çete üyelerinden şikâyetçi oldu. İşadamlarının mağdur sıfatıyla ifadesi alınırken, çetenin intihar eden işadamı Yıldırım’dan da yüklü miktarda haraç aldığı belirlendi.

  Ayakkabı kralının şok ölümündeki korkunç gerçek

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı