GeriGündem Ayağım sakat cinayete gidemem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayağım sakat cinayete gidemem

Beyoğlu Adliyesi önünde bıçaklı cinayete şahit olan avukattan, polise ağır suçlama: Adliyedeki polis memurunu çağırdım, ‘Gelemem ayağım sakat’ dedi.

BEYOĞLU Adliyesi’ne boşanma davasına katılmak için gelen Suat Geyik (56), ayrı yaşadığı 6 yıllık eşi Ayşe Geyik’e (36) refakat eden, sevgilisi olduğunu iddia ettiği Bülent Ar’ı (47) kendi çocuklarının gözleri önünde bıçaklayarak öldürdü. Filmlerde figüranlık yapan Suat Geyik, dün saat 09.00’da eşinin açtığı boşanma davası için adliyeye geldi. Geyik, adliyenin girişinde beklerken bir süredir ayrı yaşadığı eşi Ayşe Geyik’in iki çocukları ve sevgilisi olduğunu öne sürdüğü Bülent Ar ile birlikte geldiğini gördü. Ar’ı adliyenin yanında bulunan tuvalete kadar gizlice takip eden Geyik, çıkışta bıçakla saldırdı. Ar, boynundan ve çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleriyle öldü. Geyik, iddiaya göre, yaklaşık 20 dakika sonra müdahale eden bir adliye bekçisine, cinayet bıçağıyla teslim oldu. Geyik, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

POLİSLER SEYRETTİ

Olay saatinde Beyoğlu Adliyesi’ne bir duruşma için gelen Avukat Muhittin Köylüoğlu şu iddialarda bulundu: ‘Otobüsten indiğimde iki kişinin kavga ettiğini gördüm. Birinin elinde şemsiye, diğerinin elinde bıçak vardı. Bıçaklı olan kişi yetiştiği yerde diğerine bıçağı saplıyordu. Hemen 10 metre yakında bulunan adliyenin polis noktasına giderek burada bulunan polislere birinin adam bıçakladığını söyledim. Hatta polisi kolundan tutarak çekmek istedim. Ancak polis memuru bana ayağının sakat olduğunu söyledi. Ben de en azından ‘havaya ateş et’ dedim. Ancak müdahalede bulunmayınca bu kez bekçiyi tutup zorla götürdüm. Bu arada yaklaşık 20 dakika geçti ve eli bıçaklı şahıs diğerini yere yatırıp defalarca bıçakladı. Bekçi de gidip adamı kolundan tutunca adam zorluk çıkarmadan teslim oldu’

Köylüoğlu, polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Uğruna cinayet işlenen Ayşe Geyik de şunları söyledi: ‘Boşanma duruşmamız için çocuklarımla kaldığımız otelden çıktık. Otelde temizlik görevlisi Bülent Ar bana yardım etmek için geldi. Ayrı yaşadığım eşim, adliye bahçesinde bizi görünce yaklaştı. Bülent Ar’ın elini sıkmak istedi. Ancak Bülent elini uzattığı sırada belindeki bıçağı gördüm. Yakındaki polis kontrol noktasındaki polislere doğru koşup, ‘adam öldürüyorlar, bıçağı var’ diye bağırdım. Daha sonra görsem tanıyacağım bir polis memuru ayağım ağrıyor deyip ilgilenmedi. Bu sırada Suat, Bülent’i bıçaklamış. Tekrar geriye dönecektim. Başka bir polis yaklaşma diyerek beni kulübede tuttu.’

Bülent Ar’ın, Ayşe Geyik’in iki çocuğuyla kaldığı Taksim’deki Yeşil Rize Oteli’nde resepsiyon görevlisi olduğunu söyleyen otel çalışanları, maktulün, çiftin kavgalarının tanığı olarak adliyeye gittiğini belirtti.

Adliye önünde seyirlik cinayet

Suat Geyik, boşanmak isteyen eşinin sevgilisi olduğu iddia edilen Bülent Ar’ı adliyenin önünde öldürdü. Geyik cinayeti kendi çocuklarının gözleri önünde işledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle