Gündem Haberleri

  Ayağı yanan çocuk 9 saat sanra hastanede

  A.A.
  21.11.2009 - 19:44 | Son Güncelleme:

  Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde ayağına sıcak süt dökülen 1.5 yaşındaki çocuk, olumsuz hava şartları nedeniyle 9 saatte hastaneye ulaştırılabildi.

  İlçeye yaklaşık 58 kilometre uzaktaki Çandır köyünde yaşayan 1.5 yaşındaki Halil İbrahim Çandır, kahvaltıda kendisi için hazırlanan sıcak sütü ayağına döktü.
  Ayağının bir bölümünde yanıklar oluşan Halil İbrahim'in ailesi, çocuklarını köye 8 kilometre uzaktaki Ortakent Sağlık Ocağına götürmek istedi. Aile, bu arada 112 Sağlık ekiplerine de bilgi verince bölgeye ambulans gönderildi.

  Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolu, bir maden ocağına ait greyderle yaklaşık 2 saatte ulaşıma açılarak, çocuk Çandır Ortakent Sağlık Ocağına ulaştırıldı.

  Çandır'ın ilk tedavisi burada yapıldı. Bölgeye gitmek üzere hareket eden sağlık ekipleri de yola devrilen çam ağaçları nedeniyle zor anlar yaşadı.
  Önde ilerleyen greyderin açtığı yolda bölgeye giden ÇEDAŞ ekiplerinin de yardımıyla ilerleyen sağlık görevlileri, yaklaşık 6 saat sonra Ortakent Sağlık Ocağına ulaştı.

  Tedavisi için Koyulhisar Devlet Hastanesine getirilen Çandır'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Baba Yücel Çandır, olayın 08.00 sıralarında meydana geldiğini, yoğun kış şartları nedeniyle hastaneye yaklaşık 9 saatte ulaşabildiklerini söyledi.
  Çandır, bölgeye gelerek çocuğunun tedavisine yardımcı olan sağlık ekiplerine de teşekkür etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı