Gündem Haberleri

  Ayağı kırıldı, Almanya'dan ambulans geldi

  A.A.
  22.07.2007 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Gurbetçi babanın oğlunun ayağı kırıldı; hemen hastaneye kaldırıldı. Gerekli ilginin gösterilmemesine kızan baba, yardım etmeleri için Almanya'daki sigorta şirketini aradı. Şirket, hem ambulans gönderdi, hem de uçakta refakat etmesi için sağlık görevlisi tahsis etti.

  Almanya'nın Recklinghausen kentinden tatil için Çayköy'e gelen Şendoğan Sarı'nın 17 yaşındaki oğlu Tayfun, evlerinin önünde merdivenlerden düştü. Ayağı kırıldığı belirlenen Tayfun'un kaldırıldığı Çaycuma Devlet Hastanesinde hafta sonu olması nedeniyle uzman doktor bulunmadığı söylenerek, bacağı geçici alçıya alındı.

  Hafta içi tekrar hastaneye giden Sarı, doktorun ameliyata girmesi nedeniyle oğlunun tedavisini yaptıramayınca, Zonguldak'ta özel bir muayenehanede çocuğunun bacağını alçıya aldırttı. Doktorun, Tayfun'un kara yoluyla yolculuk yapmasının sakıncalı olduğun söylemesi üzerine baba, Almanya'daki sigorta şirketini aradı.

  Durumu anlattığı sigorta şirketi, Ankara'da anlaşmalı bulunduğu özel bir hasta nakil ambulans servisi ile irtibat kurarak Tayfun'un köyüne gönderdi. Almanya'ya sefer yapan uçakta da gurbetçinin yerini ayırttı.

  Çayköy'e gelen ambulans, Tayfun Sarı'yı, Almanya'ya gideceği uçağa götürmek için evinden aldı.

  Baba Sarı, oğlunun ayağının kırılmasının ardından hastanede bekledikleri ilgiyi göremediklerini, yıllık 17 Avro ödediği sigorta şirketi yetkililerinin ise Almanya'dan sıklıkla arayarak kendilerine yardımcı olduklarını söyledi.

  Zonguldak'ta havaalanı olmadığı için şirketin Ankara'dan ambulansla oğlunu evden aldırdığını belirten Sarı, şöyle dedi:

  “Havaalanında bekleyen doktor, oğluma yolculuğu sırasında refakat edecek. Bugün 16.00 civarında uçak Ankara'dan havalanacak. Memleketimizdeyken, yabancı bir ülkeden yardım istemekten dolayı çok üzüntülüyüz. AB'ye girmek isteyen ülkemiz, öncelikle insana verilen değeri artırmalıdır. Oğlum, Almanya'ya inince de şirket yetkilileri tarafından hastaneye götürülecek. Biz de eşim ve 2 çocuğumla Ağustos ayında kara yoluyla 30 yıldır yaşadığım Almanya'ya döneceğiz.”

  Tayfun Sarı ise tatilinin, ayağının kırılmasıyla zehir olduğunu, acılar içinde kıvranırken de yeterli ilgi görememesinin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı