GeriGündem "Avusturya'da Türk ve İslamcılık problemi var"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Avusturya'da Türk ve İslamcılık problemi var"

"Avusturya'da Türk ve İslamcılık problemi var"
refid:24077316 ilişkili resim dosyası

Avusturya'da yaklaşan federal meclis seçimleri için partilerin çalışmaları devam ederken, Türk toplumu aşırı sağcıların seçim propagandasında ana gündem olmaya devam ediyor.

Aşırı sağcı Özgürlükçüler Partisi (FPÖ) Başkanı Heinz Christian Strache, ücretsiz yayımlanan Heute Gazetesi’ne verdiği röportajda, "Avusturya’da yabancı problemi yok. Türk ve İslamcılık problemi var" ifadelerini kullandı.

Genelleme yapmak istemediğini, özgürlüğe değer veren ve saygı duyan olumlu örnekler de bulunduğunu söyleyen Strache, "İslami ülkelerden buraya gelip kendi kültürlerini yerleştirmeye çalışıyorlar. Aynen (Başbakan Recep Tayyip) Erdoğan’ı destekleyenler gibi" dedi.

Strache seçimlerde ana gündemlerinin yabancılar konusu olacağını ifade ederek seçim afişleri ile sürpriz yapacaklarını belirtti. FPÖ, daha önce de ‘İslam yerine vatan’, ‘Müezzin yerine kilise çanı’, ‘Viyana İstanbul olmayacak’ gibi provakatif ifadeler içeren gibi afişlerle büyük tepki toplamıştı. Anketlere göre, yüzde 20 civarında oy oranına ulaşan FPÖ, şu anda parlamentoda üçüncü büyük parti olarak temsil ediliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle