Gündem Haberleri

  Avusturya Büyükelçiliği topu yargıya attı

  ANKA
  19.07.2007 - 15:21 | Son Güncelleme:

  Avusturya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Interpol aracılığıyla aradığı, PKK’nın önde gelenlerinden Ali Rıza Altun’un Erbil’e gönderilmesi kararını yargının verdiğini bildirdi. Büyükelçilik Mazlahatgüzarı Christian Steiner, “Bu karardan sorumlu olan ve kararını veren bağımsız yargıdır” şeklinde konuştu. Steiner, çağrıldığı Dışişleri Bakanlığı’nda bir protesto notası verilmediğini de söyledi.

  Altun’un uçakla Erbil’e gönderildiği anlaşılması üzerine Dışişleri Bakanlığı’na çağırılan Steiner, soruları yanıtlarken “Dün (18 Temmuz) Dışişleri Bakanlığı’na davet edildiğim doğrudur. Aynı zamanda Türkiye’nin Viyana’daki Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na da gitti” dedi.

  Steiner, Viyana’daki Türk Büyükelçisi’ne Avusturya Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamayı anlatırken “Büyükelçiye yasal durum konusunda bir izah verildi. Bu da şudur: Bu karardan sorumlu olan bağımsız yargı ve bu karar yargı tarafından alındı. Bu, benim yorumlayamayacağım karmaşık bir yasal mesele” dedi.

  Çağrıldığı Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşme sırasında aynı yönde açıklamalarda bulunduğunu anlatan Steiner, kendisine bir protesto notası verilmediğini de söyledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı