Gündem Haberleri

  Avukatlarıyla bayramlaşamadı

  Hürriyet Haber
  31.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a 'bayram ziyareti' yapmak üzere dün sabah Mudanya'ya gelen avukatları, izin çıkmayınca İmralı'ya gidemedi.

  Öcalan'ın savunmasını üstlenen avukatlardan Ahmet Zeki Okçuoğlu, Mahmut Şakar, Hatice Korkut ve Niyazi Bulgan, dün saat 09.00'da Mudanya'ya geldi.

  Polislerin, Hükümet Konağı'nda kimsenin bulunmadığı gerekçesiyle kontrol noktasında 1 saat kadar beklettiği avukatlar daha sonra ilçe merkezine girdi. Mudanya'da oluşturulan İmralı İrtibat Bürosu'nda, resmi tatil olduğu için İmralı Adası'na gidemeyeceklerini öğrenen avukatlar, Hükümet Konağı'nda nöbetçi savcı Hüseyin Çakır'la 15 dakika görüştü.

  KARDEŞLERİ ZİYARET EDECEK

  Ahmet Zeki Okçuoğlu, geçen cuma günü Apo'yu ziyaret için başvuruda bulunduklarını, bunun kabul edildiği için Mudanya'ya geldiklerini söyledi. Okçuoğlu, şunları söyledi:

  ‘‘Müvekkilimiz, oldukça ciddi suçlamalarla karşı karşıyadır. Ayın 30'unda duruşma var, iddianameler hazırlanıyor. Müvekkilimizle, davanın esasına ilişkin bir görüşme yapamadık’’ dedi.

  Avukat Okçuoğlu, bir soru üzerine Öcalan'ın iki kardeşinin cuma günü görüşmek için geleceklerini belirtirken, ‘‘Telefon ettiler, kerdeşleri Mehmet ve Havva gelecek’’ diye konuştu.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı