Gündem Haberleri

  Avukatlardan "dekolte" açıklamasına suç duyurusu

  Murat DELİKLİTAŞ / İSTANBUL, (DHA)
  21.02.2011 - 15:10 | Son Güncelleme:

  Çağdaş Avukatlar Grubu, dekoltenin tacizi ve tecavüzü tetiklediği yönündeki açıklaması ile tepki toplayan Selçuk Üniversitesi İlahiyat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Çağdaş Avukatlar Grubu üyesi 15 avukat, Sultanahmet’te bulunan İstanbul Adliyesi’nin önünde toplandı. Grup adına basın açıklamasını yapan Avukat İlkay Bahçetepe, "Orhan Çeker kendi ölçülerine uymayan kıyafetler giyen kadınların tecavüze uğramalarının kendi suçları olduğunu, dekolte giyerlerse tecavüzü hak edeceklerini ifade etmiştir. Orhan Çeker kadınları alenen aşağılamaktadır. Orhan Çeker hakkında idari soruşturma başlatılmalı ve görevinden alınması gerekmektedir " dedi.

  Grup basın açıklamasından sonra hazırladıkları suç duyurusunu savcılığa sundu. Dilekçede, Orhan Çeker’in "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, suçu ve suçluyu övme, suç işlemeye tahrik, görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma" suçlarında cezalandırılmasını istendi. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı