Gündem Haberleri

  Avukata tanık sürprizi

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İki gaspçının 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, yalan ifade vermeye zorlanan tanıktan sonra, gaspçıların avukatı da sanık durumuna düştü. Geçen duruşmada, saldırıya uğrayan ablasının aleyhinde ifade veren Tülay Erolhan'ın 'beni sanık avukatı zorladı' ifşaatı üzerine mahkeme heyeti avukat Erol Yılmaz hakkında suç duyurusu yaptı.

  BAKIRKÖY - İki gaspçının Avcılar'da yolda yürüyen iki kızkardeşe saldırıp birinin çantasını bıçak zoruyla aldıkları iddiasıyla yargılandığı davanın önceki günkü duruşmasında bir sürpriz daha yaşandı. Geçen duruşmada ablasının aleyhine ifade veren, hemen ardından yalan söylediğini itiraf ettiği için sanık durumuna düşen Tülay Erolhan, önceki günkü duruşmada ’’Beni sanık avukatı yalancı tanıklığa itti’’ deyince avukat Erol Yılmaz da sanık durumuna düştü.

  Doğruyu söyleyin, demiş

  Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, çantası alınan Şenay Erolhan'la haklarında 20 yıla kadar ağır hapis cezası istenen tutuklu sanıklar Armağan Kaçmaz, Remzi Balcı ve tutuksuz sanık Türkan Kırmızı katıldı. Polis korumasında duruşmaya giren iki kızkardeşten Tülay Erolhan, ifadesinde ‘‘Her şeyi olduğu gibi anlatacağım. Artık hiçbir şeyden kormuyorum’’ dedi. Sanık yakınları tarafından ölümle tehdit edildiğini ve sanık Armağan Kaçmaz'ın avukatı Erol Yılmaz'ın baskılarına maruz kaldığını iddia etti. Avukat Yılmaz'ın duruşmadan önce evlerine telefon ettiğini söyledi. Tülay Erolhan, telefondaki konuşmaları şöyle anlattı: ’’Bana mahkemede olayı basit bir kapkaç gibi anlatmamı, sanıkların da aynı ifadeyi vereceğini söyledi. Kapkaçın cezası gasptan daha azmış. Bu şekilde ifade verirseniz, dışarıda size herhangi birşey olmaz, dedi...’’

  Suçlamaları reddeden avukat Erol Yılmaz ise, ‘‘Telefon etmedim, ilk kez adliyede karşılaştık. Olayı doğru anlatmalarını söyledim’’ dedi. Olayı doğru bir şekilde tekrar anlatması istenen Tülay Erolhan, ‘‘Saat 11.00 sıralarında evden çıktık. Armağan, kızkardeşimin omzundaki çantaya yapıştı, ancak kardeşim çantayı bırakmadı. Bunun üzerine arka cebinden çıkardığı bıçağı, kardeşimin boğazına dayadı. Remzi de kardeşimi kollarından tuttu. Olay yerinden, daha sonra Türkan'a ait olduğu ortaya çıkan araçla kaçtılar. Daha sonra evimize bir sürü tehdit telefonu geldi. Kapkaç çetesi olduklarını söyleyip bizi ölümle tehdit ettiler. Bu yüzden duruşmada yalan söyledim’’ dedi.

  Mahkeme heyeti inanmadı

  Saldırıya uğrayan Şenay Erolhan, ‘‘Olay gasptır. Avukat duruşmadan önce yanıma gelip 'Olayın basit bir kapkaç olduğunu söyleyin, dışarıya çıktığınızda bunlar sizi sağ bırakmazlar' dedi. Yalan söylemek zorunda kaldım’’ diyerek mahkeme heyetinden özür diledi. Tanık Tülay Erolhan'a yalan beyanda bulunması için baskı yapıldığına kanaat getiren mahkeme heyeti, avukat Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi. Erolhan Kardeşler duruşmadan polis koruması altında çıkarıldı. Adliye kapısında bekleyen sanık yakınları çıkışta olay çıkardı. Sanıklardan Türkan Kırmızı, iki kardeşe ‘‘Adalet bu mu? Hep yalan söylediler. Tülay seni şimdi tehdit ediyorum. Öldüreceğim sizi’’ diye bağırdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı