GeriGündem Avrupa'da çocuk anneler artıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa'da çocuk anneler artıyor

Avrupa'nın birçok ülkesinde ‘‘çocuk anneler’’ sorunu, yetkilileri ve uzmanları düşündürüyor. Henüz çocukluk çağındayken anne olan kız çocukları, hem alileleri, hem toplum için sorun oluşturuyor. Çocuk anneler, özellikle İngiltere'de hayli fazla.

İngiltere'de Yorkshire'da geçen hafta 12 yaşındaki bir kız çocuğunun anne olmasının ardından, önceki gün de yine 12 yaşında Sheffield'li bir başka kız çocuğunun hamile olduğu ortaya çıktı. Hamile kız çocuğunun 33 yaşındaki annesi, kızının uzun zamandır ‘‘Kendi çocuğum olsun, sevecek birine sahip olayım istiyorum’’ dediğini belirtti ve ‘‘Ona bir oyuncak bebek almayı önermiştim’’ diye sözlerini tamamladı. Bölge polisi ve sosyal servis görevlileri, 12 yaşındaki kız çocuğunu hamile bırakan kişi ile ilgili soruşturmalar başlattılar. Küçük kızın bir yıldır görüştüğü 14 yaşındaki bir erkek çocuğunun bebeğin babası olduğu yolundaki kuşkular üzerinde duruluyor. İngiltere'de 13 yaşından küçük çocukların seks ilişkisine giremeyecekleri yasayla hükme bağlı. Bu durumda küçük anne yasa karşısında ‘‘tecavüz kurbanı’’ sayılırken, kendisiyle ilişkiye giren kişi de ‘‘tecavüzcü’’ olarak yargılanacak.

Almanya'da da çocukluk çağında anne olan kızların sayında artış var. Haftalık Stern Dergisi'nin son sayısındaki bir habere göre Almanya'da her yıl 4 bin 800 kız çocuğu anne oluyor.

Babası Türk ve askerde

Almanya'daki çocuk annelerden 18 yaşındaki Nürnbergli Steffi Lederer, iki çocuk sahibi. Çocuklarının babası ise Akın adlı bir Türk genci. Yasemin adlı ilk çocuğunu 4 yıl önce doğuran Steffi, bir yıl önce de Taylan'ı doğurmuş. Aile, Türkiye'de askerde olan babalarının tezkere almasını dört gözle bekliyor.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle