Gündem Haberleri

  Avrupa ve Türkiye'de insan hakları

  Hürriyet Haber
  01.10.2003 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Trier Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Hans Heiner Kühne, bugün Aybay Hukuk Araştırmaları Vakfı'nda Türkiye ve Avrupa'da İnsan Hakları (HUMAN RIGHTS - TURKEY and the REST of EUROPE) konulu bir konferans verecek.

  Bilgi Üniversitesi'nde konuk öğretim üyeliği yapan Prof. Hans Heiner Kühne, aynı zamanda Avrupa Konseyi Delege Komitesi'nde görevli.

  Konferansta çeviri Bilgi Üniversitesi öğretim görevlilerinden Şehnaz Cin Şensoy tarafından yapılacak. Bu akşam saat 17.00'de AYBAY Hukuk Araştırmaları Vakfı'nda (Sıraselviler Cad.87 Yeni Hayat Apt. Kat 5, D: 11) yapılacak konferans herkese açık.

  AYBAY HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI

  "Toplum huzurunun temel bir koşulu olarak hukuka saygı düşüncesinin yaygınlaşması ve hukuk konularındaki incelemelerin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi için çalışmak, hukuk araştırmalarına destek sağlamak amacıyla kurulan" vakıf, şimdiye kadar birçok etkinliğe ve yayına imza attı.
   
  Yarışmalar düzenleyen, ödüller ve burslar veren vakıfın başkanı Prof. Dr. Rona AYBAY, öğretim üyeliğinin yanı sıra Bosna Hersek İnsan Hakları Mahkemesi'nde görevli bir uluslararası yargıç.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı