Gündem Haberleri

  Avrupa tasarım yarışmasını 2 Türk kazandı

  A.A.
  16.01.2006 - 18:21 | Son Güncelleme:

  Almanya Tasarım Konseyi ve Almanya Duvar Kağıtları Vakfı tarafından geçen yıl Ekim ayında düzenlenen Avrupa tasarım yarışmasını Berlin'de yaşayan Hande Akçaylı ve Murat Koçyiğit adlı Türk tasarımcılar kazandı.

  Avrupa'nın tüm ülkelerinden yaklaşık 500'ün üzerinde tasarımcının katıldığı yarışmada birinci olan Türk tasarımcılar, yarışmayı kazandıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.
  Köln kentindeki Uluslararası Mobilya Fuarı'nda (IMM) düzenlenen bir törenle 5 bin avro'luk para ödülünü alan Akçaylı ve Koçyiğit, Diva adlı duvar kağıdı tasarımlarının 1 aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, bu duvar kağıdının üretiminin de planlandığını kaydettiler.
  Akçaylı, “Diva ürünü bir hafta süreyle fuarda sergilenecek. Aldığımız ödülü yeni tasarımlar için harcayacağız” dedi.
  Türk tasarımcılara ödülünü veren Almanya Tasarım Konseyi Başkanı Andrej Kupetz, “Diva”nın normal bir duvar kağıdı olmadığını belirterek, “Diva, püsküllerden oluşan, alt kısmıyla üç boyutluluk kazanan bir duvar kağıdı. Püsküllerin yerden yüksekliği de kullanıcının zevkine bırakılmış. Eve misafir gelmeden önce püsküllü bölüme atılan bir düğüm ya da fiyonk ile ayrı bir anlam kazanan bir kağıt” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı