Gündem Haberleri

  Avrupa Parlamentosu heyeti TBMM'de

  A.A
  27.10.2008 - 16:34 | Son Güncelleme:

  Avrupa Parlamentosu Çevre, Kamu Sağlığı ve Gıda Güvenliği Komisyonu heyeti, TBMM Çevre, Tarım, Sağlık ve Sanayi Komisyonlarını ziyaret etti.

  Satu Hassi başkanlığındaki heyet, ilk olarak TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi ile bir araya geldi. Kirişçi, toplantıda yaptığı konuşmada, GAP hakkında bilgi verdi. Türkiye'de 8.5 milyon hektarlık alanın sulanabildiğine dikkati çeken Kirişçi, işletmelerin küçük olmasının, gıda sağlığı ve güvenliği konusunda, sağlıklı adımların atılmasına engel olduğunu söyledi.

  Kirişçi, gıda güvenliğinin, medyanın reyting savaşlarına kurban edilmeyecek kadar önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, “Bu konuda toplum
  bilinçlendirilmelidir. En iyi denetimi tüketici yapar. Bunun dışındaki denetimlerde istediğiniz kadar düzenleme yapın, mutlaka sorunla karşılaşırsınız” dedi.

  Heyet, daha sonra TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu ile TBMM Çevre Komisyonunda da temaslarda bulundu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı