Gündem Haberleri

  AVM’de silahlı dehşet

  Fırat ALKAŞ / İSTANBUL
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bahçeşehir’deki dört katlı Sun Flower Alışveriş Merkezi’nde, silahlı saldırgan dehşeti yaşandı.

  İddiaya göre AVM’nin en üst katında bulunan ve kafeterya olarak işletilen dükkanın sahibi ile yeğeni arasında kira konusunda tartışma çıktı. Bunun üzerine yeğen, dün AVM’ye giderek kafeterya işletmecisi Yusuf Aksoy ve ortağından kirayı dayısına değil kendisine vermelerini istedi. Buna karşı çıkan iki ortak ile tartıştıktan sonra ayrılan yeğen, bir süre sonra silahlı olarak tekrar AVM’ye döndü. İki giriş kapısında da “X-Ray” cihazı bulunan AVM’nin güvenlik görevlilerini tanıyan dükkan sahibinin yeğeni, elini kolunu sallayarak üst kata çıktı. AVM’deki güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde, dün saat 13.05’te meydana gelen olayda, silahlı saldırgan, Aksoy ve ortağına 4 el ateş etti. Ortaklardan biri bacağından diğeri de karnından yaralandı. Aksoy ve ortağı kaçan saldırganı yaralı olmalarına rağmen bir süre kovaladı. Saldırgan izini kaybettirirken yaralanan iki ortak hastaneye kaldırıldı.

  AVM'DE SİLAHLI DEHŞET - WEBTV

  Görgü tanığı anlattı

  AVM’de çalışan bir görgü tanığı, olay anını şöyle anlattı: “Silah sesleriyle bir kaçışma ve kovalamaca oldu. Silah sıkan adam kafeteryanın sahibinin yeğeni. Daha önce de kira nedeniyle tartışmışlardı. Adam güvenlikleri tanıdığı için içeri rahat girmiştir. Olayın ardından alışveriş merkezindeki güvenlik önlemleri arttırıldı.”
  AVM’nin İdari İşler Müdürü Hande Bilen, güvenlik zafiyetiyle ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, güvenlik görevlileri gazetecileri içeri almadı. Bir diğer iddiaya göre, mekanın eski sahibi Yusuf Yılmaz, hava parasını alamadığı için Yusuf Aksoy’u bir tetikçiye vurdurttu. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü saldırı hakkında inceleme başlattı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı