Gündem Haberleri

  Avcılar'da metrobüs durağında hareketli anlar

  DHA
  13.04.2016 - 08:40 | Son Güncelleme:

  Avcılar Merkez Üniversite Kampüsü Metrobüs durağında sabah saatlerinde hareketlilik yaşandı.

  Avcılar  Merkez Üniversite Kampüsü Metrobüs durağında patlama sesinin duyulduğu ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. 

  Saat 08.00 sıralarında olay yerine gelen  polis ekipleri durakta, etrafında bilyeler bulunan plastik şişeyi şeritle çevirerek bomba imha uzmanlarına haber verdi. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, şişe ve bilyeleri inceledi. Bu sırada metrobüs durağı kapatıldı. İlk incelemenin ardından şişe ve bilyeler detaylı araştırma için  emniyete götürüldü. Metrobüs durağı da yeniden açıldı.

  Avcılarda metrobüs durağında hareketli anlarÇÖP POŞETİNDEKİ KÜÇÜK PATLAMA

  Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre polisi alarma geçiren sese, durağın girişinde bulunan çöp poşetindeki küçük çaplı patlama yol açtı. Söz konusu patlamaya bir patlayıcının neden olmadığı tespit edildi. Patlamaya neyin yol açtığı ise kesin olarak belirlenemedi. Metrobüs durağındaki güvenlik kameraları incelemeye alındı.

  "PATLAMA OLDU"

  Bir görgü tanığı heyecana yol açan olayı şöyle anlattı:
  "Aşağıda bir patlama oldu. Biz lastik patladı zannettik. Başka birşey bilmiyoruz. Şimdi aşağıda diyorlar çöpte bomba patlamış. Yüksek "pat" diye ses gelmiş. Yaralanan yok" (Sinan BİLGİLİ - Ersan SAN /İSTANBUL - DHA)

  Avcılarda metrobüs durağında hareketli anlar

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı