Gündem Haberleri

  Avcı’ya konserli gala

  Hürriyet Haber
  05.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçerdiği sevişme sahneleriyle gösterime girmeden adından söz ettiren Avcı filminin galası önceki gece Beyoğlu Fitaş Sineması'nda yapıldı. Yönetmenliğini Erden Kıral'ın yaptığı, başrollerini Fikret Kuşkan, Jale Arıkan ve Ahmet Uğurlu'nun paylaştığı filmin galasında yönetmen Kıral, bu filmin cinsel ön yargıları ve tabuları işlediğini belirterek, ‘‘Avcı'nın cinsel tabuları yıktığına inanıyorum. İnsana kendi duygularını ve insanı tanıtıyor’’ dedi.

  Fikret Kuşkan'la Jale Arıkan da yaptıkları işten memnun kaldıklarını belirterek, ‘‘Erden Kıral, bu filme bizi uygun görmüş. Biz doğal olan şeyleri filme oyuncu olarak yansıttık’’ dediler.

  Çekimleri Manyas Gölü ve Yalakkuz Köyü Eğri Ova yöresinde gerçekleştirilen filmin galası, vizyona giren diğer filmlerin galalarına göre daha sade geçti.

  Gala, filmin müziklerini yapan Arto Tunçboyacıyan'ın verdiği müzik dinletisiyle sona erdi.

  Türk-Macar-Çek ortak yapımı olan ve yarın gösterime girecek filmde, cinsel arzuları kocası tarafından tatmin edilmeyen bir kadın, kocası ve tesadüfen hayatlarına giren avcı arasındaki ilişkiler, şiddet ve cinsellik temalarında anlatılıyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı