GeriGündem Ava giden avlanır!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ava giden avlanır!

Ava giden avlanır!
refid:3867607 ilişkili resim dosyası

Edirne'de kaçak kuğu avına çıkan bir kişi, aracını buz tutan gölün üzerine sürdü; buz kırıldı canını aracın arka camını kırarak kurtarabildi.

Edirne’nin Havsa İlçesi'ne bağlı Yolgeldi Köyü’nde oturan Erkan Kozan kaçak kuğu avlamak için ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki Sine Göleti'ne gitti. Buz tutan gölette otomobili ile ilerleyen Kozan, buzun kırılmasıyla birlikte otomobilin sulara gömülürken, arka camı kırıp canını kurtardı.

Havsa İlçesi’ne bağlı Yolageldi Köyü’nde yaşayan Erkan Kozan gece yarısı kaçak kuğu avlamak için Sine Göleti'ne gitti. Gölletin diğer tarafında bulunan kuğulara ulaşmaya çalışan Erkan Kozan, tamamiyle buz tutan gölletin üzerinden 22 KA 030 plakalı otomobili ile geçmeye kalktı. Buzlar ağırlığa dayanamayıp kırılırken, büyük bölümü sulara gömülen otomobilden arka camı kırarak çıkmayı başaran Erkan Kozan daha sonra otomobilini orada bırakarak eve gitti.

Sabah arkadaşlarını toplayan Erkan Kozan, traktör ve kepçe ile gölette gelerek otomobilini kurtarmaya çalıştı. Otomobilin yüzeyde kalan arka tarafına halat bağlayan köylüler, halatın diğer ucunu da kepçeye bağlayarak otomobili kurtarmaya çalıştı. Köylüler bu yöntemle otomobili sadece yarım metre çekebildi, bu sırada halat koptu. Havsa'dan çelik halat getirip kurtarma çalışmalarını sürdüren köylüler, otomobili saplandığı yerden iki günde kurtardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle