Gündem Haberleri

  Atlas 6 yaşında

  Hürriyet Haber
  29.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Dergi Grubu'nun yayınladığı gezi, coğrafya ve doğa dergisi Atlas, yayınlanışının 6'ncı yılını okurlarıyla buluşarak kutladı. ‘‘Büyük buluşma’’nın ilki, dün Harbiye Askeri Müze'de gerçekleşti. Atlas'ın 6'ncı yıl etkinlikleri, bugün de devam edecek. Dün yapılan dev multivizyon gösterisi ve fotoğraf sergisi büyük ilgi çekti. Dergi yazar ve fotoğrafçılarından Özcan Yüksek ile Cüneyt Oğuztüzün, okurların sorularını yanıtladılar, Atlas'ın yayın öyküsünü anlattılar.

  Multivizyon gösterisinde, Atlas'ın 5 yıllk gezi ve keşiflerinde çekilmiş binlerce karenin arasından titiz bir eleme sonucu seçilen 400 fotoğraf, 15 ayrı projeksiyon makinesinden dev perdeye aktarıldı. Fotoğraf sergisinde ise Atlas'ın 5 yıl boyunca yayınladığı fotoğrafların en iyilerinden seçilen 40 fotoğraf yer aldı. İstanbul'daki büyük buluşmada Atlas'ın okurlarına bir de sürpriz hediyesi oldu. Büyük boy bir Atlas fotoğrafından bastırılan poster, her konuğa armağan edildi. Atlas'ın bugün sona erecek buluşmasına katılacak okurlar 10.00-18.00 arasında fotoğraf sergisini gezebilecek ve 12.00'den sonra da her saat başı tekrarlanacak olan multivizyon gösterisini izleyebilecek ve söyleşiler katilebilecek.

  Atlas'ın okurlarıyla buluşma toplantıları daha sonra sırasıyla Bursa, Ankara ve İzmir'de gerçekleştirilecek ve 40 Atlas fotoğrafından oluşan sergi tüm Türkiye'yi gezecek.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı