Gündem Haberleri

  Atkı bere takıp sokağa çıkıyordu

  Ali AKSOYER-Mürteza AKKAYA-Orhan SAAT-Ardıç AYTALAR-Çetin AYDIN-Süleyman KAYA / İSTANBUL
  21.01.2006 - 01:24 | Son Güncelleme:

  MEHMET Ali Ağca’nın yakalandığı sitedeki dairesinden sık sık çıktığı ve tanınmamak için bereyle atkı takıp kamuflaj yaptığı belirlendi. Edinilen bilgiye göre Ağca, kaldığı A Blok, Daire 4’deki Özoba Sitesi’nde ilk olarak 8 gün önce görüldü. Site yöneticileri yakalanana kadar beyaz bere ve atkı ile yüzünü sıkı şekilde saklayan kişinin Ağca olduğunu anlayamadıklarını söyledi. Ağca, bazı akşamlar yakındaki Çamlık mevkiindeki "kendin pişir, kendin ye" tarzı yerde kebap yedi. Ağca, yine yüzünü saklamaya özen göstererek sabah saatlerinde de dışarı çıktı. Site ve çevresinde oturanlar kendisini çok sıkı bir şekilde sakladığı ve hava soğuk olduğu için bu hareketinden kuşkulanmadıkları için bu kişinin "Ağca" olduğunu anlayamadıklarını söyledi.

  Kaldığı evde 2 kız çocuğu vardı

  Mehmet Ali Ağca’nın yakalandığı evin Namık ve Yıldız Altan çiftine ait olduğu bildirildi.

  Yönetici Alaattin Aka, Uğur Dündar’a Altan çiftinin komşularıyla pek görüşmediğini ve apartmanda tanınmadığını anlattı. Komşuların verdiği bilgiye göre 45-50 yaşlarındaki Namık Altan’ın iki kız çocuğu var. Bir kızı ilköğretim okuluna gidiyor diğeri henüz okul çağında değil.

  Polisin Ağca’yı yakalaması sırasında evde bulunan Namık Altan Emniyet Müdürü Salih Korşen’e "Avukatımızı çağırabilir miyiz?" diye sordu, olumlu yanıt aldı. Altan çifti gazeteciler siteye ulaşmadan evi terk etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı