Gündem Haberleri

  ATI Fire-GL ekran kartları Penta ile dağıtılıyor

  Hürriyet İnternet
  09.02.2006 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden ATI’nin Fire GL ekran kartları Türkiye’de Penta tarafından dağıtılıyor. ATI Fire GL ürünleri özellikle grafik açısından yüksek performansa önem veren profesyonel kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

  ATI Technologies, 1985 yılında kurulmuş, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, mobil telefonlar, grafik, video ve multimedya ürünlerinde dünya çapında lider bir firma. Özellikle grafik endüstrisinde öncü konumda yer alan ATI, üstün grafik performansı sağlayacak teknolojiler geliştirerek, zengin görsellik deneyimi sunacak ürünleri ile dikkat çekiyor.

   

  ATI’nin “high-end” grafik ihtiyacını karşılamak için geliştirdiği ürünler arasında ATI Fire-GL ekran kartları yer alıyor.

   

  ATI’nin Fire-GL ekran kartları CAD/CAM ve 3D Animasyon alanlarına yönelik geliştirilmiş ürünler; Radeon ve GeForce serisi ekran kartlarının yazılım üzerinden Open GL desteği vermesinin aksine, ATI Fire-GL ekran kartları bu özelliği donanımsal olarak destekliyor. ATI Fire-GL’in, ayrıca donanım üzerinden Anti-Aliased, Open GL ve çift yönlü ışıklandırma desteği de bulunuyor. Radeon ve GeForce serisi ekran kartları daha çok oyun alanındaki göz yanılsamalarını hedefleyen efektlere yoğunlaşırken, keskinlik ve gerçeklik isteyen CAD/CAM ve 3D uygulamaları için FireGL ürünleri öne çıkıyor.

   

  Profesyonel tasarım alanının önde gelen tüm yazılımları için sertifikalı olan ATI Fire-GL ürünleri uyum sorunu yaratmıyor. ATI’nin Fire GL ekran kartlarının Türkiye’deki dağıtımı Penta Bilgisayar aracılığı ile yapılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı