Gündem Haberleri

  Ata'yı sevenler anneyi suçluyor

  Hürriyet Haber
  19.09.2005 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Annesi Semra Yücel ile katıldığı ”Gelinim Olur musun?” programıyla tanınan ve Adana'da kaldığı otel odasında ölü bulunan Ata Türk'ün (24) ölüm nedeninin tespiti için, Adli Tıp Kurumu'ndan otopsi raporu beklendiği bildirildi.

   Ata, otelde ölü bulundu

  Televizyondaki programla tanınan ve kamuoyunda “Kaynana Semra” olarak bilinen Semra Yücel'in boşandığı eşi Hamit Türk ve kızı Seçil Türk, cenazeyi almak için Adana Adli Tıp Kurumu'na geldi.

  Adli Tıp Kurumu'nda kesin ölüm nedeninin tespiti için cesette otopsinin yapılmasını bekleyen baba ile kızının, oldukça bitkin oldukları gözlendi.

  Ölüm haberi üzerine cenazeyi almak için İstanbul'dan gelen ve Ata Türk ile aynı televizyon programına katılan Ahmet Akman, Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ata, alkolik değildi. Onunla yarışma boyunca aynı evde kaldık. Yarışma insanın psikolojisini değiştiriyor. Herhalde daha sonradan alkol almaya başladı” dedi.

  Ahmet Akman, Ata'nın hayat dolu, neşeli bir insan olduğunu, son günlerde üzgün ve mutsuz göründüğünü belirterek, “Ata'nın ölümü, bizde şok etkisi yarattı. Onun öldüğüne halen inanamıyorum. Cenazeyi İstanbul'a götürüp orada toprağa vereceğiz” dedi.

  ATA'YI SEVENLER ANNEYİ SUÇLUYOR

  Bu arada, televizyonda yayınlanan yarışma programı “Gelinim Olur musun?”u yakından izleyenler de Adli Tıp Kurumu'na gelerek, gelişmeleri izlediler.

  Alkol komasına girerek öldüğü sanılan, ancak kesin ölüm nedeni henüz belli olmayan Ata'yı çok sevdiklerini, sanki ailelerinin bir parçası haline geldiğini belirten vatandaşlar, oğlunu çok baskı altında tuttuğunu savunarak, annesi Semra Yücel'i suçladılar.

  Vatandaşlar arasında bulunan ve yarışmanın tek bir bölümünü bile kaçırmadan izlediğini söyleyen Hayat Şenlitürk (63) ise Semra Yücel'in iki seveni birbirinden ayırdığını ileri sürerek, şunları söyledi:

  “Semra hanım, oğlunun yarışmanın birincisi Sinem ile evlenmesine izin vermedi. Aslında bizim izlediğimiz kadarıyla Ata, Sinem'i çok seviyordu, ancak annesine söz geçiremedi. Bir annenin, yetişkin bir çocuğunu bu kadar baskı altında tutmasını doğru bulmadık. Gençlerin evlenmelerine izin verseydi, belki bunlar yaşanmazdı. Ata, Sinem'e olan sevgisi nedeniyle alkolde teselli aramış olabilir.”

  Ata Türk, türkücü Cansever, menajeri ve arkadaşlarıyla geldiği Adana'da, dün kaldığı otelin odasında ölü bulunmuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı