Gündem Haberleri

  Atatürk'ün odasının gecesi 1000 euro

  Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)
  29.05.2011 - 12:57 | Son Güncelleme:

  BURSA’da yenileme çalışmaları yapılan Çelik Palas bünyesinde yer alan Atatürk Palas, geçen hafta hizmete girdi.

  Toplam 23 odası bulunan otelin, en özel bölümü olarak Atatürk’ün kaldığı oda dikkat çekti. Balkonu, zemini, koltuk rengi ile döneminin özelliklerini birebir yansıtan odada bir gece konaklamak isteyenlerin 1000 euro gözden çıkarması gerekiyor.

  Dönemin Mısır Valisi’nin Bursa’da kaplıca otelini inşa etmek istemesinin ardından Atatürk’ün bastonu ile yer göstermesiyle merkez Osmangazi İlçesi Çekirge Semti’ne yapılan Atatürk Palas, 3 yıl önce yenileme çalışmaları ardından faaliyete girdi. Çelik Palas Oteli ile birlikte yenileme çalışmaları yapılan Atatürk Palas, yaklaşık 55 milyon dolara mal oldu.

  Çelik Palas Oteli Genel Müdürü Birol Kaymas, şunları anlattı:

  "Oda sayısını 23’e düşürdük ve suit oda sayısını fazla tuttuk. Oscar ödüllü oyuncu Elizabeth Taylor, İngiliz Aktrist Aundry Hepburn, Amerikalı Akstrist Catherine Hepburn, İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi’nin eşleri Prenses Süreyya ile Sarah Diba, Ürdün Kraliçesi Nur ve Macaristan asıllı Amerikalı Aktrist Zsa Zsa Gabor gibi birçok ünlü isim burada konaklamışlar. Odalarımızda konuklarımızı hatırlatan bir takım farklılıklar da bulunuyor. Örneğin 1935’teki haliyle eşyaların şekli, rengine kadar aslına uygun yapılan Atatürk Suiti’ni Atatürk Çiçeği, Elizabeth Taylor Suiti’ni de onun menekşe gözlü resmi ile taze menekşeler süslüyor. Şimdi bir de o ünlülerimizin kokularını arıyoruz. Otel ile ilgili yazdıkları hatıraları da odalara koyacağız."

  Atatürk’ün odasını döneminin özelliklerini birebir yansıtan şekilde hazırlandığını açıklayan Kaymas, şöyle devam etti:

  "Zemini ahşap, o gün koltuk rengi ile aynı şekilde dizayn ettik. Çalışmalarda çeşitli ülkelerden çalışanlar da yer aldı. Örneğin vitraller ABD’li mimar tarafından o ülkeden getirilerek yapıldı. Misafirlerimiz kapıda şampanya, portakal suyu ve kestane şekeri ile karşılanıyor. Atatürk’ün konuklarına özel hassasiyet göstermesi nedeni ile biz de böyle bir uygulama yapıyoruz. Sonra odalarına geçen konuklarımız, dilerlerse eşyaları çalışanlarımız tarafından ücretsiz ütüleniyor ve teslim ediliyor. Odalarda şarap, meyve sepeti ve çerez bulunuyor. Konukların çocuklarını da düşündük. Bebek bezi, aparatından, tabak, önlük, biberon, çocuklar için tuvalet aparatına kadar her şeyi düşündük. Sabah kahvaltılarında da şampanya, kırmızı ve siyah havyar ikram ediyoruz."

  Eylül ayına kadar kampanya yapacaklarını da dile getiren Kaymas, "Atatürk Palas’ta standart oda fiyatı 280 Euro. Elizabeth Taylor ve Atatürk’ün suitinin fiyatı 1000 Euro. 6 farklı suitimizin ücreti 800 Euro, superior dediğimiz 12 odamızda ise konuklarımızı 350 Euro’dan ağırlıyoruz. Eylül ayına kadar yapacağımız kampanyada ise tüm odalarımızda yüzde 25 oranında indirim uyguluyoruz" diye konuştu.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı