Gündem Haberleri

  Atatürk'ün görülmemiş fotoğrafları

  Hürriyet Haber
  27.10.2007 - 16:31 | Son Güncelleme:

  Mustafa Kemal Atatürk'ün sık görülmeyen fotoğrafları Bakırköy'deki Carousel Alışveriş Merkezi'nde sergileniyor.Atatürk Vakfı tarafından düzenlenen sergi 27 Ekim ile 11 Kasım tarihleri arasında açık kalacak.

  SERGİDEN SEÇMELER İÇİN TIKLAYIN

  Ulu Önder Atatürk’ün bugüne kadar görülmeyen fotoğrafları tarihin tozlu raflarından inerek Cumhuriyet’in kuruluşunun 84’üncü yılında Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde hayat buluyor.

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası sebebiyle Atatürk’ün Fotoğrafları Sergisi, 27 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında sergilenecek. Sergiyi gezenler; Kurtuluş Savaşı yıllarına ve Cumhuriyet’in mücadelelerle dolu kuruluş günlerine doğru tarihte bir yolculuk yapacak…

  Sergide; Atatürk görseli içeren poster, rozet, yaka kartı, kravat iğnesi, takvim, ajanda ve anahtarlık gibi ürünlerin yanı sıra Atatürk’ün hayatını ve Cumhuriyet Devrimleri’ni içeren kitap ve DVD çalışmaları da Carousel AVM’de satışa sunulacak.

  Satışlardan elde edilen gelir ise Atatürk Vakfı’ndaki çocukların eğitimi için kullanılacak. Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergiyi inceleyen ziyaretçiler, hem Atatürk’ün özel fotoğraflarını görme şansını yakalayacak hem de satın aldıkları ürünlerle vakıftaki çocukların eğitimlerine yardımcı olmanın mutluluğunu yaşayacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı