Gündem Haberleri

  Atatürk'ün evi ücretsiz otoparkı paralı

  İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)
  05.07.2009 - 11:12 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Avcılar’daki Ambarlı Mahallesi Marmara Sahil Yolu’ndaki Ulusal Egemenlik ve Atatürk Evi Müzesi ile Asım ve Nurhan Kocabıyık Öğretmenevi’nin arasındaki alanın İSPARK tarafından otopark olarak işletilmesi eleştirilere neden oldu.

  Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin benzeri olarak yapılan Avcılar'da CHP'li Belediye tarafından yapılan kıyı düzenleme projesi kapsamında 5 dönümlük alan üzerinde yaptırılan Ulusal Egemenlik ve Atatürk Evi Müzesi hergün çok sayıda kişi tarafından ücretsiz ziyaret edilebiliyor. Atatürk Evi Müzesi içerisinde dönemin yaşam biçimlerini ifade eden araç ve gereçlerin yanında bölgesel giysiler ve eşyalarda sergilenirken, hemen karşısında da Avcılar ve çevre ilçelerdeki öğretmenlerin yararlandığı Asım ve Nurhan Kocabıyık Öğretmenevi bulunuyor.

  Ücretsiz olan Ulusal Egemenlik ve Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret edenler ve Asım ve Nurhan Kocabıyık Öğretmenevi’ne gelenler araçlarını 5 TL tutarındaki İSPARK’a park etmek zorunda kalıyor. Ziyaretçiler, Belediyenin Atatürk Evi ve çevre düzenlemeleri ile Avcılar’a önemli bir eser kazandırdığı bunun yanı sıra öğretmenlerde kendileri için yapılarak hizmete açılan öğretmen evine giderek buradan yararlanmak istediklerine karşılarına park ücreti ödeme zorunluluğu getirilmesini eleştirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı