GeriGündem Atatürk ’rötuşla’ sigarayı bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  60
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atatürk ’rötuşla’ sigarayı bıraktı

Atatürk ’rötuşla’ sigarayı bıraktı
refid:7853193 ilişkili resim dosyası

Sigaraya karşı duyarlılığıyla bilinen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2008 yılı için hazırlattığı takvimde, Atatürk’e sigarayı rötuşla bıraktırdı.

Bakanlığın ’Atatürk 2008’ takviminde, Unesco Dünya Mirası Listesi’ne giren İstanbul’un tarihi alanları, Hititlilerin Başkenti Hattuşaş, Safranbolu Divriği Ulu Cami ve Şifahanesi, Nemrut Dağı, Ksanthos-Letoon, Truva, Kapadokya ve Pamukkale fonları önünde, Ulu Önder’in değişik pozları kullanıldı. Bu dokuz kültür miraslarına ilaveten takvime, üç büyük şehir Ankara, İstanbul ve İzmir’den de birer fotoğraf konuldu.

ELEŞTİRİYİ ÜSTLENDİ

Dürbünle gözlem yaptığı, elinde kahvesiyle görüldüğü, smokin giydiği fotoğraflarda, Ulu Önder’in parmakları arasındaki sigaralar, bilgisayarda silindi. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Ahmet Arı, Hürriyet’e, ’Sigarasız Atatürk’ fikrinin Bakan Günay’a ait olduğunu, bazı bürokratların "Tepki gelebilir" uyarısı üzerine de bakanın, "Eleştiriler bana gelsin, ben üstleniyorum" dediğini kaydetti. Arı, "Bakan bey, sigaraların çıkarılmasını istedi. Bu konuda da bir hassasiyet olduğu anlaşılsın istedik" dedi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle