Gündem Haberleri

  Atatürk Havalimanı'nda cenaze yoğunluğu

  Faik KAPTAN/İSTANBUL,(DHA)
  08.10.2011 - 11:55 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazı için yurtiçi ve yurtdışından gelenler, Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nu doldurdu.

  Makam araçlarının sürücüleri, VIP önünde park edebilmek için zorluk çekti. Cenaze için Ankara’dan İstanbul’a gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, şunları söyledi: 

  "Sayın Başbakanımıza ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Anne acısı tabi? ki çok büyük bir acıdır. Bu acıyı çok genç yaşta yaşamış biriyim. Analar, babalar hangi yaşta rahmetli olursa olsunlar, ister 88 yaşında 100 yaşında, isterseniz 58 yaşında, ananın babanın acısı her zaman yürekten hissediliyor. Bu yüzden Başbakanımızın acısını yürekten hissediyoruz. Böyle bir günde de Sayın Başbakanımızın acısını paylaşmak için buradayız. Biliyorsunuz sevinçler, paylaşınca güzeldir, acılar da paylaşınca azalır. Hepimizin başı sağolsun, Allah rahmet eylesin. Toprağı bol olsun."

  Öte yandan Azerbaycan Baş Müftüsü Allah Sükür bin Hemmat Bashazada ve Mesut Barzani’nin yeğeni Neşirvan Barzani de Başbakan Erdoğan’ın annesinin cenazesine katılmak üzere İstanbul’a geldi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı