Gündem Haberleri

  Atatürk Havalimanı yeni mülki idare amiri Celalattin Yüksel

  Faik KAPTAN/İSTANBUL,(DHA)
  25.09.2013 - 14:37 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne, İstanbul Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel atandı. Mülki İdare Amirliği görevi, bir süredir İstanbul Vali Yardımcısı Yalçın Bulut tarafından vekaleten yürütülüyordu.

  Görevine başladığı ilk gün Somali Başbakanı Abdi Farah Shirdon ve Türkmenistan Dışişleri Bakanı Rashid Meredov’u karşılayıp uğurlayan Celalettin Yüksel, Atatürk Havalimanı’nın yapısı gereği hassas bir görev yeri olduğuna dikkat çekti. Yüksel, "Görevimizi bu hassasiyeti dikkate alarak en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisinde olacağız" dedi.

  Celalettin Yüksel, İstanbul Vali Yardımcısı olarak TRT, Basın Yayın Enformasyon, TPAO, TEDAŞ, BOTAŞ,Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, BİMER, e-Devlet gibi kurumlarla ilgiliydi.

  Celalettin Yüksel Konya- Hadim Kaymakamlığı’ndan sonra sırasıyla; Malatya-Pötürge, Adıyaman- Gölbaşı, Aydın-Kuyucak, Urfa-Siverek, Balıkesir-Bigadiç ve Sakarya-Geyve Kaymakamlıklarında bulundu. Bursa Vali Yardımcılığı’nın ardından, İstanbul Vali Yardımcısı olarak atandı.

  25.09.2013 Tarihinde, İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri olarak görevine başlayan Celalettin Yüksel, evli ve iki çocuk babası.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı