GeriGündem Atatürk doğduğu evde sevdiği şarkılarla anıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atatürk doğduğu evde sevdiği şarkılarla anıldı

Atatürk doğduğu evde sevdiği şarkılarla anıldı
refid:19209549 ilişkili resim dosyası

Atatürk, ilköğretim öğrencilerinin söylediği şarkılarla Selanik'teki doğduğu evde anıldı.

Bakırköy Belediyesi, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle aralarında engelli çocuklarında bulunduğu ilköğretim okulu öğrencilerini Selanik’e götürdü. Görme engelli gençler Vardar Ovasını Atatürk’ün evinde söylediler.

 

ULU ÖNDER SELANİK'TEKİ EVİNDE ANILDI / FOTO GALERİ

 

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Bakırköylü yurttaşların Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının canlarını hiçe sayarak yarattığı Cumhuriyete ve onun getirdiği değerlere çok fazla sahiplendiğini söyleyerek şöyle konuştu:

 

“Belediye olarak biz de vatandaşlarımızdan aldığımız bu samimi destekle şimdiye kadar çocuklarımızla Anıtkabir’e gittik, gençlerimizle beraber Samsun’a çıktık ve Çanakkale Şehitliklerini ziyaret ettik. Ulusal Kurtuluş savaşımızın izinde bu gezilerimize ilave olarak Atamızın Selanik’te doğduğu evi 10 Kasım günü Bakırköy’deki ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşan bir grup ziyaret ediyorlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 73. yılında saygı duruşunu Bakırköylü öğrenciler Selanik’te saat 9’u 5 geçe yapmanın ve o’nu doğduğuevde anmanın ayrı bir gururunu yaşıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının çağdaşlığa, uygarlığa, bize gösterdiği hedeflere, aklın ve bilimin ışığında olan bağlılığımızı ve O’nun yoktan var ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza dair sözümüzü geçlerimiz hep birlikte Selanik’te bir kez daha veriyorlar.”

 

Törene katılan Bakırköy Belediyesi Basın Halkla İlişkiler müdürü Ruhsan Tezkan ise “bu evde bu balkonda olmak anlatılamaz ve tarif edilemez bir duygu, biz belediye başkanımız Sayın Ateş Ünal Erzen tarafından bu duyguyu yaşamak üzere gençlerimizle buraya geldik, umarız ki tüm gençlerimiz burayı bu duyguyu yaşama imkanı bulurlar,temelleri burada atılan Feyziye mektepleri okullarına da ayrıca çok teşekkür ediyoruz”diye konuştu…

 

Görme engelli Kerim ve Selim Altınok kardeşler Atamızın çok sevdiği şarkılar olan Yemen Türküsü, Vardar Ovası ve Kırmızı Gülün Adı Var’ı gitar ve mandolinleriyle Selanik’te doğduğu evin balkonundan seslendirdiler, ayrıca tüm öğrenciler Atatürk’ün müze evini ziyaret ettiler. Ziyaretler sırasında öğrenciler duygu dolu anlar yaşadılar.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle