Gündem Haberleri

  Ata'nın kızları Antalya'da buluştu

  Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)
  16.10.2008 - 10:48 | Son Güncelleme:

  ANKARA Kız Teknik Yüksek Öğretim Okulu'ndan 1953 yılında mezun olan 30 öğretmen, Antalya'da buluşup 55'inci mezuniyet yıllarını coşkuyla kutladı.

  Adı sonradan Gazi Üniversitesi Mesleki ve Teknik Öğretim Fakültesi olarak değiştirilen Ankara Kız Teknik Yüksek Öğretim Okulu'nu 55 yıl önce bitiren emekli öğretmenler, Antalya'da buluştu. Türkiye'nin değişik illerinde yıllarca öğretmen olarak görev yaptıklarını ve emekli olduktan sonra da birbirleriyle irtibatı kesmediklerini söyleyen Biçki Dikiş Sanat Öğretmeni Nermin Özel, “Biz Atatürk'ün kızlarıyız. Antalya'da buluşup 55'inci yılımızı kutlamak istedik. Bizler Atamızın sayesinde bugünleri yaşıyoruz” dedi. O tarihte mezun olan 120 kişiden sadece 56'sının hayatta olduğunu, 30 kişinin Antalya buluşmasına katıldığını söyleyen Özel, “Antalya'nın bu mevsimde güzelliklerini ve tarihi yerlerini ziyaret edeceğiz. Bu arada Antalya'daki sanatsal faaliyetleri de izleme fırsatı bulacağız. Atatürk'ün izinde ve Cumhuriyet kadınları olarak Türkiye'nin dört köşesinde yıllarca görev yapmış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
  Antalya Müzesi'ni gezen öğretmenler, Aspendos, Perge, Düden Şelalesi gibi tarihi ve doğal güzellikleri de görme şansı bulacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı