Gündem Haberleri

  Atalay: "Acımız çok büyük"

  A.A
  08.10.2008 - 19:52 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır'da polis servis aracına yapılan saldırıda 5 kişinin öldüğünü, bunlardan birinin servis şoförü olduğunu söyledi.

  TBMM Kulisinde gazetecilerin olayla ilgili sorularını yanıtlayan Atalay, polis meslek yüksekokulunun servis aracına saldırı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Benim Vali ve Emniyetten aldığım bilgiye göre, çapraz ateşe tabi tutuluyor. Ayrıca el bombaları da var. Ama onlar pek patlamamış. Önce yaralılarımız vardı, zaman geçtikçe yaralılarımızdan bazılarını maalesef kaybettik. Şu ana kadar gelen haber, 5 şehidimiz var. Yaralılarımız var halen, ameliyatta olan...Toplam 19 ama bunlar içinde şehit olanlar var. Şu anda bir tane yine, ameliyatta ağır yaralımız var. Ondan da korkuyoruz doğrusu.”

  Atalay, “Saldırıyla ilgili ayrıntılar belli oldu mu?” sorusuna, “Tabi çalışıyoruz üzerinde. Biz de hemen Diyarbakır'a gidiyoruz, Tarım Bakanımız ve milletvekillerimizle birlikte. Olay yerinde de incelemelerde bulunacağız. Acıları paylaşacağız. Acımız büyük” karşılığını verdi.

  Bir gazetecinin “Yakalanan var mı?” sorusuna üzerine Atalay, “Eşkal belirleme, tespitler var. Üzerinde çalışılıyor, ama izin verirseniz o boyutu üzerinde bir şey söylemeyeyim. O boyutu üzerinde fazla bir açıklama yapmak istemiyorum” dedi.

  Ölenlerden birinin servis şoförü olduğunu kaydeden Atalay, “İsimleri şu anda açıklamıyorum arkadaşlar” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı