Gündem Haberleri

  Ataköy'de ağaç sökümüne tepki

  İSTANBUL (DHA)
  17.09.2014 - 12:15 | Son Güncelleme:

  İstanbul Ataköy 7-8. Kısım’da orman yolu üzerinde bulunan ve ‘külliye’ yapılmak üzere imara açılan 4 bin metrekarelik arazide önceki akşam ağaçlar söküldü. Külliye yapımı için kapatılan araziyi çevreleyen inşaat girişindeki metal perdeler, ağaç sökümüne tepki gösteren Bakırköy Halk Meclisi’nin duyurusuyla toplanan aralarında Ataköy sakinlerinin de yer aldığı grup tarafından yıkıldı.

  Ataköy’de depremde toplanma alanı olarak gösterilen yeşil arazinin korunması için Bakırköy Halk Meclisi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları Nisan ayında imza kampanyası başlatmıştı.

  Cami, Kur'an kursu ve yurt gibi bölümlerin yer alacağı külliye inşası yapılacağı ve kampanyaya konu olan yeşil alanda pazartesi akşamı bazı ağaçlar sökülmeye başlandı.

  Dün de iş makineleri sökülen ağaçları topladı.

  Bakırköy Halk Meclisi’nin sosyal medyadan duyurduğu gelişme üzerine grup, dün saat 20:00'de bir araya geldi.

  Ağaçların sökülmesine tepki gösteren eylemciler, inşaatın yapılacağı araziyi çevreleyen iki ayrı girişteki metal perdeleri yıktı.

  Bir eylemci şantiye çalışanlarının, sökülen ağaçların başka noktalara dikileceğini söylediğini belirterek, "Ancak ağaçlık alanda herhangi bir dikim işlemine henüz tanık olmadık" dedi.

  Konunun peşini bırakmayacağını ifade eden Bakırköy Halk Meclisi, destek çağrısında bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı