GeriGündem Ata’nın ölüm nedeni aşırı dozda uyuşturucu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ata’nın ölüm nedeni aşırı dozda uyuşturucu

Otel odasında ölü bulunan Ata Türk’ün kan örneğinde yapılan incelemede ‘aşırı miktarda Extacy adlı uyuşturucu ve uyarıcı nitelikli ilaç maddesine’ rastlandı.

Türkücü Cansever, Adana’ya gelmeden önce Semra Hanım’ın oğlunu ‘O pis şeylerden içme’ diye uyardığını söyledi.

‘GELİNİM Olur musun?’ adlı televizyon programında ‘Kaynana Semra’ olarak ünlenen Semra Yücel’in, oğlu 24 yaşındaki Ata Türk’ün uyuşturucudan öldüğü belirlendi.

Adana Adli Tıp Kurumu’nda Ata Türk’ün cesedinden alınan kan örneği, kısa sürede incelendi. Türk’ün, aşırı miktarda Extacy adlı uyuşturucu ve uyarıcı nitelikli ilaç ve az miktarda da esrar maddesine rastlandı. Alkol oranı ise yok denecek kadar az düzeyde bulundu. Polis bu bulgular üzerine Ata Türk’ün ölmeden önceki geceyi birlikte geçirdiği kişileri mercek altına aldı. Türk’ün intihar amaçlı bu ilaçları almış olabileceği ihtimali de araştırılıyor.

ANNE ‘İÇME’ DEMİŞ

Ata Türk’
ün birlikte Adana’ya gittiği türkücü Cansever, ilginç açıklamalarda bulundu. Cansever Adana’ya gitmeden önce Semra Hanım’ın, Ata’‘O pis şeylerden içme’ diye uyardığını söyledi. Cansever şunları anlattı:

Ata, Adana’ya program yapmaya gideceğimi duymuş. Beni telefonla arayarak, moralinin çok bozuk olduğunu, morale ihtiyacı olduğunu söyleyip benimle gelmek istediğini belirtti. Annesinden izin almam için beni evlerine davet etti. Ben de Ata’yı kırmayıp evlerine gittim. Semra Hanım’ı ilk kez orada görüp tanıştım. Ata’nın da benimle gelmesi için izin istedim. Semra Hanım izin verdi. Ancak, oğlu Ata’ya da, ‘O pis şeylerden içme. İçersen hakkımı sana helal etmem’ diyerek uyarıda bulundu.’

CENAZE BUGÜN

Semra Yücel’
in evinde dün mevlit okutuldu. Sakinleştirici ilaçlarla ayakta durabilen, hemşireler tarafından sürekli kontrol altında tutulan Semra Hanım’ın, aile yakınları dahil kimseyi yanına almadığı öğrenildi. Cenaze bugün Fatih Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip Habibler Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Son görüntüleri

KANAL D Haber, Ata Türk’ün ölümüne saatler kala yapılan bir röportajı yayınladı. Adana’ya birlikte geldiği Cansever’in sahneye çıktığı Adres Bar’da yapılan röportaj sırasında masasında bira şişeleri olduğu görülen Türk, Adana’yı ve kebabı çok sevdiğini söylüyor. 17 Eylül gece yarısı yapılan röportajda, Adana’yı henüz gezemediğini belirten Ata Türk, röportajda Adana’yı 18 Eylül Pazar günü gezeceğini söylüyor.

Baba ile abla gözyaşı döktü

Ata’nın ölüm haberinin ardından Adana’ya giden baba Hamit Türk ve ablası Seçil Türk cenazeyi gözyaşları arasında teslim aldı. Oğlunun tabutuna sarılarak ağlayan babayı TV’deki programda yarışmacı olan Ahmet Akman teselli etmeye çalıştı. Cenazenin teslimi sırasında sık sık fenalaşan Ata’nın ablası Seçil’i de yatıştırmak Akman’a düştü. Acılı baba-kız Ata’nın cenazesini alarak dün uçakla İstanbul’a döndü.

Son gecenin sırrı menajer Erhan’da

ATA Türk’ün yarışmadaki rakibi, yakın dostu olan Ahmet Akman, Hürriyet’e konuştu. Ata’nın ablası ve babası ile birlikte cenazeyi İstanbul’a getirmek için önceki akşam Adana’ya giden Ahmet Akman, Ata’nın ölümüyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Ahmet Akman, ‘Bütün sır Cansever’in menajeri Erhan Arı’da saklı’ dedi. İşte Akan’ın açıklamaları:

01.00 ile 04.00 saatleriarasında neler oldu?

‘Cansever’in bardaki programı saat 23.00 gibi bitmiş. Yanlarında Erhan (Arı) diye bir şahıs daha var. Üçü kaldıkları otele geliyorlar. Erhan ile Ata’nın, otelde aynı odada kaldıklarını öğrendim. Gece yarısı 01.00 gibi Ata, Erhan’la birlikte otelden ayrılıyor. Sabaha karşı 04.00’te geri dönüyorlar. Ata ayakta duracak durumda değilmiş. Bunu da otel görevlileri söylüyor. Erhan görevlilerle beraber, Ata’yı odasına çıkartıyor. Erhan Arı, Ata’nın alkolü fazla kaçırdığını söylüyor. Ayakkabılarını bile çıkartmadan yatağa yatırdığını söylediler. Erhan 15.00’te uyanmış ama Ata’yı uyandıramamış. Cansever’e söylemiş. Birlikte yukarı çıkmışlar. Ata yan yatıyormuş, çevirdikleri zaman ağzından kan geldiğini görmüşler. 112 Acil’i aramışlar. Ambulans geldiğinde Ata hayata gözlerini yummuş.

Ben Erhan Bey’i gördüm. Farklı cinsel tercihi olan biri olduğu doğrudur. Ata’nın böyle bir eğilimi yoktu. Ama yine de emin olamıyorum, çünkü gece 01.00 ile 04.00 arasını onlar yaşadılar. Ata bu saatten sonra konuşamaz. Bütün sır Erhan’da saklı. Doktorlara Ata’nın kıyafetlerini almak istediğimi söyledim ama Ata’nın hastaneye çıplak geldiğini söylediler. Sadece üzerinde boxer’ı varmış. Erhan Bey ise ‘Yatarken ayakkabılarını bile çıkartmama izin vermedi’ dedi. Burada bir çelişki var.’

Şehit verdim

OĞLU Ata’nın ölümüyle zor günler geçiren Semra Yücel, dün sabah küçük oğlu Anıl’ı aramak için Bayrampaşa’daki evinden dışarı çıktı. Evladını kaybetmenin acısını yaşayan Semra Hanım’ın başsağlığı dileklerine, ‘Dostlar sağolsun. Ben hiç üzgün değilim. Asker kızıyım, güçlüyüm. Bunca şehit varken benim de bir şehit vermem gerekiyordu’ şeklinde cevap vermesi, dikkat çekti.

Semra Hanım yeni kız arkadaşı da beğenmemiş

Otel odasında ölen oğlu 24 yaşındaki Ata Türk’ün yeni bir kız arkadaşı olduğu ortaya çıktı. Ata Türk’ü Adana’da konuk edenlerden, organizatör Hüseyin Karlı, ‘Ata, İlkay adında bir sanatçı ile birlikte olduğunu, annesinin bu beraberliğe karşı çıktığını anlattı. ‘İyi ki geldim’ diyordu. Annesinin bu kızla olan birlikteliğini de istemediğini söylüyordu’ dedi.

Semra Hanım’ın kız kardeşi Süheyla Gürbüzer’in oğlu Nihat Gürbüzer de, Ata Türk’ün bu ilişkisini bildiklerini belirterek, şöyle konuştu:

‘Bu olay bizi çok sarstı. Olayı duyar duymaz Antalya’dan teyzemin yanına geldik. Ata’nın İlkay adında bir kız arkadaşı olduğunu biliyorum. Onunla bu sektörde tanışmış.’

3-4 duble viski içti

Ata Türk’ün en son görüştüğü kişilerden birisi de Adres Bar’ın sahibi Ramazan Gürer oldu. Ata’nın, barda çok az bira içtiğini, meyve ve çerez dahi yemediğini söyleyen Gürer, ‘Çok neşeliydi. Sarhoş değildi. Ne olduysa bizim bardan çıktıktan sonra olmuş’ dedi. Gürer, şöyle konuştu: ‘Bizim bardan çıktıktan sonra kötü bir mekana gitmişler. Cansever’in basın danışmanı Erhan ile Ata’nın yanında Bülent diye birisi varmış. Orada 3-4 duble viski içmişler. Çorba içmeye gitmişler. Sonra da otele geçmişler.’

Bana ‘abla’ derdi

ATA’nın sevgilisi olduğu iddia edilen İlkay Özen iddiaları reddetti. Özen şöyle dedi: ‘Ata’nın kız arkadaşı değilim. Sadece bir süre birlikte çalıştık. Ailece görüşüyoruz. Enez’deki Av ve Balık Festivali’nde festivalin sunuculuğunu yapmıştı. Herşeyden önce Ata bana abla diye hitap ederdi. Abla-kardeş, patron-çalışan ilişkisi dışında aramızda hiçbir şey olmadı. Cuma günü şehirdışından geliyordum. Semra Teyze’ye gittik. Ata gayet iyi görünüyordu. Otururken Cansever ile menajer Erhan geldi. Erhan’ı tanıyordum, gay. Fakat Ata, asla eşcinsel eğilimi olan bir çocuk değildi...’ Olayda çok çelişkili ifadeler olduğunu söyleyen İlkay Özen, ‘Enteresan şeyler dönüyor. Ata, alkol alan, uyuşturucu kullanan biri değildi. Tek kötü alışkanlığı sigaraydı. Semra Hanım da ben de bırakması yönünde baskı yapıyorduk’ dedi.

Ata’nın öleceğini rüyamda gördüm

‘GELİNİM Olur musun’ programında anne Semra Yücel’in engellemesiyle Ata Türk’le evliliği suya düşen Sinem Umaş, ‘Ata’nın öleceğini iki ay önce rüyamda gördüm’ dedi. Show TV ana haber bültenine katılan Sinem, Ata’nın kendisini büyük bir aşkla sevdiğini söyledi. Sinem gördüğü rüyayı şöyle anlattı: ‘2 ay önce Ata’nın öldüğünü rüyamda gördüm. Bir yere çekime gidiyorduk. Ata uçaktan düştü. Çok karışık bir rüyaydı. Daha sonra kendisini arayıp konuşmak istedim. Ama telefon numarası olmadığı için konuşamadım.’ Sinem, daha sonra program sırasında Ata ile evlenmelerini engelleyen Semra Yücel’in evine giderek başsağlığı diledi. Ziyaret sırasında başörtüsü takan Sinem, 20 dakika sonra evden ayrıldı.


Gözde YILMAZ - Neslihan KARA - Süleyman KAYA - Neşet KARADAĞ - Bünyamin YIL - Tuncay DAĞLI - Murat KİBRİTOĞLU
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle