Gündem Haberleri

  ATA AÖF sınav sonuçları için heyecan sona erdi! ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman yapılacak?

  Hürriyet Haber
  16.02.2017 - 19:10 | Son Güncelleme:

  ATA AÖF sınav sonuçları için binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi sınav sonuçlarını bekliyordu. ATA AÖF sınav sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Öğrenciler ATA AÖF final sınavı sonuçlarının ardından bütünleme sınavlarının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladılar. ATA AÖF final sınavlarının açıklanmasının ardından başarılı olunamayan dersler için bütünleme sınavı yapılacak. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları için heyecan sona erdi! ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman yapılacak? İşte, bütünleme sınavı hakkında detaylar.

   ATA AÖF sınav sonuçları, önceden de bildirildiği üzere bugün açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklandığı bilgisi üniversitenin resmi sayfası üzerinden verildi. Güz dönemi final sınavlarından geçip geçemediklerini merak eden açıköğretimliler, büyük bir merakla sonuç sorgulama sayfasını ziyaret etmeye başladı.  Ayrıca AÖF ders geçme notuyla ilgili önemli bir bilgilendirme yapıldı. Yapılan duyuruyla AÖF ders geçme notunun değiştiği öğrenildi. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrenciler, ATA AÖF sınav sonuçlarını online sistem üzerinden sorgulayıp güz dönemi final sınavlarından geçip geçemediklerini öğrenebilecekler. Peki, AÖF ders geçme notu kaç oldu? İşte, duyuruda yer alan ifadeler!

  SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

  Üniversitenin açıklamasında;  "Sizlerden gelen yoğun talep üzerine, ders geçme baraj notu olarak kullanılan “Alt Limit (AL)” değerinin 35’den 30’a düşürülmesi teklifimiz Üniversitemiz Senatosu tarafından kabul edilmiştir. Yarıyıl sonu sınav değerlendirmesi AL = 30’a göre yapılmış ve ilan edilmiştir. Sınav sonuçlarınıza Öğrenci Bilgi Sisteminden ulaşabilirsiniz.

  Siz değerli öğrencilerimizin lehine olan bu düzenlemenin zaman alması nedeniyle sınav sonuçlarının açıklanması birkaç gün gecikmiştir. Bu konuda göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür eder, bütünleme sınavında başarı oranının daha da yükseleceğine olan inancımızı ifade ederek, başarılar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

  BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN?

  ATA AÖF final sınavlarının açıklanmasının ardından başarılı olunamayan dersler için bütünleme sınavı yapılacak. Peki, bütünleme sınavı ne zaman? Sonuçlara yönelik açıklamasıyla heyecanlandıran üniversite yetkilileri daha önce bütünleme sınavı için de duyuru yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre Güz dönemi bütünleme sınavları 4 Mart- 5 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak.

  BAHAR DÖNEMİ DERS KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Güz döneminin sona ermesi ve yeni dönemin başlaması ile birlikte bahar dönemi ders kayıtları için süreç başlamış oldu. Final dönemi kayıtlar, 20-26 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Mazeretli ders kaypıtları ve onaylama işlemleri ise 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacak. 2016-2017 bahar dönemi akademik takvime göre 27 Şubat 2017 ile 2 Haziran 2017 tarihleri arasındadır. Bahar döneminde ara sınavların tarihleri 29-30 Nisan, final sınav tarihleri için ise 3-4 Haziran tarihleri belirlenmiştir. Bütünleme sınavları da 8 Temmuz ve 9 Temmuz 2017 tarihlerinde olacaktır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı