GeriGündem ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, hafta sonu açıklanır mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, hafta sonu açıklanır mı?

ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, hafta sonu açıklanır mı?

ATA AÖF sınavının ardından bir hafta geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hızlandı. Atatürk Üniversitesi AÖF güz dönemi ara sınavları bu yıl 2-3 Aralık'ta gerçekleşti. Bir sonraki sınav hazırlıklarına başlayan öğrenciler, bir yandan da sonuç tarihini sorguluyor. Peki ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, hafta sonu açıklanır mı?

ATA AÖF sonuçları için araştırmalar başladı. Anadolu Üniversitesi’nin sonuçları kısa sürede açıklaması, Atatürk Üniversitesi’ne bağlı olan öğrencileri beklenti içerisine soktu. Peki 2-3 Aralık tarihinde gerçekleşen ATA AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih bilgisi geldi mi? İşte ATA AÖF sonuçlarında son durum!

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içerisinde ‘Öğrenci Girişi’ sayfası üzerinden açıklanacak. Öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacak.

ATA AÖF SINAV SORU İTİRAZLARI HAKKINDA

Atatürk Üniversitesi, AÖF sınav sorularına itiraz hakkıyla ilgili duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda;

"Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz.

Daha önceki sınavlarda bazı öğrencilerimizin bir derste 20 soruya itirazda bulunarak online soru itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme,  gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır. 

İtiraz sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için bir öğrencinin ara sınav döneminde soru itiraz hakkı toplamda 10 soruyla sınırlandırılmıştır.Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Not: Soru itirazları 6 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 23:59 a kadar yapılacak ve bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.” İfadeleri kullanıldı."

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle