Gündem Haberleri

  Asya'nın Oscar'ına da aday oldu

  Hürriyet Haber
  12.10.2011 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Dünyanın sayılı film ödüllerinden biri olan ve Asya’nın Oscar’ı olarak bilinen Asia Pacific Awards’a ‘Bir Zamanlar Anadolu'da’ , 4 dalda aday gösterildi.

  Asya’nın Oscar’ı olarak kabul edilen Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde bu yıl 19 ülkeden 37 film yarışacak. Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde yarışacak olan "Bir Zamanlar Anadolu'da", en iyi yönetmen, en iyi film, en iyi senaryo ve en iyi sinematografi dallarında aday oldu.

   

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  BİR ZAMANLAR ANADOLU'DA / FOTO GALERİ

   

  En İyi Uzun Metrajlı Film ödülü için 'Bir Zamanlar Anadolu'da dışında yarışacak filmler ise şöyle; Jodaeiye Nader az Simin/ İran, Rang zidan fei (Let the Bullets Fly) / Çin, Bé Omid É Didar (Goodbye) / İran, Band Baaja Baaraat (Wedding Planners) / Hindistan.

   

  Hong Konglu film yapımcısı Nansun Shi başkanlığındaki uluslararası jüri tarafından belirlenecek ödüller, 24 Kasım'da Avustralya'nın Queensland eyaletindeki Gold Coast kentinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

   

  Asyanın Oscarına da aday oldu

   

  ÜÇ MAYMUN İLE GELEN ÖDÜL

   

  2008 yılında Asia Pasifik Screen Awards'ta "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Görüntü" dallarında büyük ödüle aday gösterilen Nuri Bilge Ceylan, "Üç Maymun" filmi ile  "En İyi Yönetmen" ödülünü kazandı.

   

  CNN International, UNESCO ve Uluslararası Film Yapımcıları Dernekleri Federasyonu (FIAPF) işbirliğiyle düzenlenen ve bu bölgede düzenlenen en prestijli sinema etkinliği olmaya aday Asya Pasifik Sinema Ödülleri, bölgedeki 70'den fazla ülkenin sinemasını onurlandırmayı hedefliyor. Türkiye'yi de içeren Asya-Pasifik bölgesinde çekilen filmler, dünyada bir yılda çekilen tüm filmlerin yaklaşık yarısını oluşturuyor.

   

   

   

  Nuri Bilge Ceylan, 2008 yılındaki Asya Pasifik Film Ödülleri'nde "Üç Maymun" filmiyle en iyi yönetmen ö

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı