Gündem Haberleri

  Astsubayın sağlık durumu ciddiyetini koruyor

  Ömer ERDEM- Özgür ÖZTÜRK/ANTALYA, (DHA)
  04.10.2011 - 14:30 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da geçen pazar akşamı kimlik kontrolü yapmak istediği 2 kişinin silahlı saldırısıyla başından ağır yaralanan 39 yaşındaki Astsubay Şahin Çınar’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, Uzman Çavuş İsmet Polat’ın durumun ise iyi olduğu belirtildi.

  Geçen pazar günü saat 19.00 sıralarında Konyaaltı İlçesi Üçoluk Köyü yakınlarında devriye görevi yapan Antalya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı sivil jandarma istihbarat görevlileri, yol üzerinde yürüyen iyi giyimli 2 kişinin yanlarına giderek kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu sırada şüpheliler silahlarını çekerek iki görevliye ateş etti. Başından vurularak ağır yaralanan Astsubay Çınar ve bacağından vurulan Uzman Çavuş Polat yaralanırken, saldırganlar karanlıktan faydalanarak kaçtı.

  Astsubay Şahin Çınar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, Uzman Çavuş İsmet Polat ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

  HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

  AÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, Astsubay Şahin Çınar’ın 2 Eylül akşamı saat 20.20 sıralarında acil servise entube (solumun cihazına bağlı) olarak 112 tarafından getirildiğini belirterek, şöyle dedi:

  "Nörolojik muayenesinde, ağrılı uyaranlara yanıtı yoktu ya da şüpheliydi. Spontan solunumu yüzeysel ve minimal düzeydeydi. Acil servisteki ilk değerlendirmeden sonra beyin cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mahmut Akyüz ve ekibi tarafından dekompresyon (sıkışan beyni rahatlatma) ameliyatı başarıyla uygulandı. Ameliyat sonrasında yoğun bakımda tansiyonu ve diğer bulguları stabil seviyeye geldi. Ameliyat sonrası dönemde hiçbir anestezik ilaç verilmemesine rağmen hastanın nörolojik muayene bulgularında ağrılı uyaranlara minimal yanıt verdiği görüldü. Ayrıca spontal solunum çabası devam ediyor. Sonuç olarak yüksek derecede hayati tehlikesi devam etmektedir."

  Uzman Çavuş İsmet Polat’ın Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  VALİ: GÖZALTI YOK

  Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sivil görevli bir astsubay ve bir uzman çavuşa silahlı saldırı olayıyla ilgili gözaltı olup olmadığıyla ilgili soru üzerine Vali Altıparmak, "Malum olay kontrol esnasında gerçekleşmiş. Astsubayımız, uzman çavuşumuz yaralı. Astsubayımızın durumu ağır. Uzman Çavuş’un herhangi bir sorunu yok. Gözaltı yok. Çalışmalar devam ediyor" karşılığını verdi.

  VATANDAŞIMIZ RAHAT OLSUN

  Bir basın mensubunun, kentin herhangi bir noktasında ’bomba patlatılacağı’ ve bu tip dedikoduların özellikle bir alışveriş merkezi üzerinde yoğunlaştığı şeklindeki sorusu üzerine Vali Altıparmak, şöyle dedi:

  "Vatandaşımız rahat olsun. Gece gündüz emniyet güçlerimiz çalışıyor. Böyle bir risk de yok. Böyle bir algı nereden kaynaklandı ben de bilmiyorum. Yok öyle bir şey. Nihayetinde orada meydana gelen bir olay var. Onun dışında herhangi bir takip, çalışma yok. Normal istihbari çalışma devam ediyor. Ama böyle bir olay olursa siz devreye giriyorsunuz. Olmadığını siz de biliyorsunuz. Ama ben sizden istirham ediyorum. Kamuoyunu yanıltacak bir haber çıkmasın. Çünkü vatandaş dedikoduya bakmıyor. Bir tanesi artniyetli olarak konuşabilir. Bu artniyeti biz duyurursak, ki bazı basın yayın organlarında duyuyorum alt yazıyla geçiyor, yok böyle bir şey. Varsa böyle bir şey teyit edin, bizimle görüşün. Burada olan ulusal ajanslarımız yeterince takip ediyorlar. Bir olay olursa sizinle paylaşırız."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı