GeriGündem Asmalı Showcase #2 / Kök, She Past Away, Softa
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asmalı Showcase #2 / Kök, She Past Away, Softa

Asmalı Showcase #2 / Kök, She Past Away, Softa
refid:20157139 ilişkili resim dosyası

21 Mart 2012 / 21:30
Asmalı Shoıwcase’in ikincisi Kök, She Past Away ve Softa gibi İstanbul alternatif müzik sahnesinin başarılı gruplarıyla devam ediyor.

15TL

Kök
Davul: Kaan Sezyum:
Bass: Kerem Tuzun
Voka & Gitar: Cem Omeroglu

She Past Away

She Past Away 2006 yılında Volkan Caner (vokal/gitar) ve İdris Akbulut (bas) tarafından Bursa'da kuruldu. Darkwave ve new wave öğelerini müziğine taşıyan grup, canlı electro-davulda ve prodüksiyonda Süpermatik’in de katılımıyla son halini aldı. Öncesinde bireysel olarak sayısız projede yer alan grup, Mart 2010 tarihinde Remoov etiketiyle “Kasvetli Kutlama” EP’sini yayınladı. Sayısız konser ve festivale katılan SPA, çok kısa sürede yurtdışında ve yurtiçinde büyük bir kitlenin ilgisini çekti; yerli ve yabancı mecralarda adından oldukça söz ettirdi. She Past Away, dijital olarak geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Belirdi Gece” albümünde, 80’lerin endüstriyel synth’leri, gotik yer altı kültürüne karşı bağlılıklarını ve melodramatik imgelerle dolu darkwave kimliklerini ortaya koyuyor.

Softa
2007 yılının sonlarında Ece ve Furkan tarafından kurulan grup bir kaç eleman değişikliğinden sonra son halini aldı. Kurulduğu ilk günden itibaren beste çalışmalarına ağırlık veren grup Ankara'nın önemli sahnelerinde çeşitli organizasyonlarda sahne aldı... .... İlk Ankara dışı performansına 14, Tuborg Roxy Muzik Günleriyle başlayan grup burada sahnelediği performansıyla 1.lik ve Tuborg Özel Ödülüne layık görüldü. Daha sonra Foça Rock Tatili ile şehır dışı performanslarına devam eden grup İstanbul Peyote sahnesinde de düzenli olarak performanslarına devam etmekte... ....Tarz olarak punk, garage ve psychedelic öğeleri bünyesinde barındıran grup, kendilerinin uydurduğu Acid Punk terimini benimseyerek yaptığı müziğin bunu yansıttığına inanmaya başladı... .. ..26 Mart'ta lansman gecesini düzenleyecek olan Softa'nın o günden sonra Single albümü ve klibi piyasada olacak. Vokal, elektro gitar, teramin ve tuşlu çalgıların Ece Özey'den soruldugu grupta, Elektro gitarlar ve efektleri Furkan Güleray, Bas Gitarı Cumhur Kadıoğlu, Vurmalı çalgıları Aycan Firatli üstlenmekte

20:30 Kapı Açılış
21:30 – 22:15 Softa
22:30 – 23:15 She Past Away
23:30 – 00:30 Kök

Yorumları Göster
Yorumları Gizle