Gündem Haberleri

  Aslıtürk'e rekor haciz

  Hürriyet Haber
  08.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sümerbank’tan alınan kredi borcu ödenmediği için 548 milyar liralık hacizle karşı karşıya kalan Orhan Aslıtürk'ün defterlerine de uzmanlar el koydu.

  Şişli'nin firari eski Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk'ün işadamı eşi Orhan Aslıtürk aleyhine 548 milyar liralık rekor haciz kararı alındı. Sümerbank, borçlu Aslı-türk'ün 1996 yılında aldığı kredileri tüm ihtarlara rağmen ödemediğini öne sürdü. Hakkında birden fazla çek vermekten davalar açılan ve şirketinin defterleri Maliye Bakanlığı hesap uzmanlarınca el konulup incelemeye alınan işadamı Aslıtürk'ün alacaklıları da kuyruğa girdi. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuran Sümerbank avukatları borçlu Begonya Tekstil'e 27 Ağustos 1996 tarihli sözleşmeyle kredi açıldığını, Aslıtürk'ün de kefil olduğunu belirttiler. Banka avukatları borçluların tüm ihtarlara rağmen kredi borçlarını ödemediklerini bildirdiler.

  İhtarlara uymadılar

  Aslıtürk ile adı geçen şirketin ödeme güçlüğüne düştüğü ve mal kaçırma hazırlığında olduğunu öne süren avukatlar ihtiyati haciz isteminde bulundular. Mahkeme istem doğrultusunda borçluların menkul, gayrimenkul ve üçüncü kişilerdeki alacakları için ihtiyati haciz kararı aldı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı