Gündem Haberleri

  Aslı bugün son yolculuğuna uğurlanıyor

  Pınar ÇITAK KOYGUN - İbrahim AKTÜRK / İSTANBUL, (DHA)
  14.01.2012 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da antreman sırasında hayatını kaybeden Milli Kayakçı Aslı Nemutlu'nun ailesi, sevenleri ve dedesi Mehmet Zati Nemutlu torunu kaybetmenin acısını yaşıyor. 81 yaşındaki acılı dede, "Kendim için aldığım mezara torunum girecek" diye gözyaşı döktü. Aslı bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

  MİLLİ KAYAKÇI ASLI’NIN DEDESİ: GÖZE, NAZARA GELDİ

  Erzurum’da antrenman sırasında hayatını kaybeden Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun dedesi Mehmet Zati Nemutlu, "Halasının yanına gidecekti. Onun yanında hukuk tahsili yapacaktı. Üç lisan biliyordu yavrum. Göze, nazara geldi. Müracaatını yapmıştı. Bir senesi daha vardı mezun olacaktı. Tahta bariyer varmış. Aşağıda uçurum varmış ’oraya gitmesinler’ diye koymuşlar. Çocuk çok temkinli giderdi. Takdiri ilahi, Allah yazısını böyle yazmış" dedi.

  MİLLİ SPORCUMUZ ASLI NEMUTLU'NUN FOTOĞRAFLARI

  Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Alp Disiplini I. Etap Yarışması’na Erzurum’da hazırlanan ve antrenman sırasında hayatını kaybeden 17 yaşındaki Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun cenaze işlemlerini dedesi yaptı. Mehmet Zati Nemutlu, Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Mezarlıklar Müdürlüğü 1. No’lu Bölge Müdürlüğü’nde torununun cenaze işlemlerini yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  81 YAŞINDAKİ DEDESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  81 yaşındaki dede Mehmet Zati Nemutlu, torunu Aslı’nın 2 gün önce Erzurum’a gittiğini belirtti. Nemutlu, "Annesi babası buradaydı. Ondan sonra onu almaya gittiler. Ancak o kayarken, kaza geçirmiş. Orada mefta olmuş. Sonra zorlukla uçakta yer bulundu. Anne ve baba gittiler. Gece saat 01.30’da havalimanına özel bir uçakla kayak federasyonundan Allah razı olsun, torunum evladım geldi " dedi.

  "Benim kendi özel aile mezarlığım var" diyen dede Nemutlu, "Torunumu oraya gömeceğim" diyerek ağlamaya başladı. Torunu Aslı’nın göze geldiğini söyleyerek gözyaşı döken dede Nemutlu, "Çalışkan talebeydi. Mesleğini severdi. Üç yaşından beri kayağa kendini verdi. Allah kimseye bu acıyı vermesin" dedi.

  "TAHTA BARİYER VARMIŞ. ANNE BABA GİDİP GÖRDÜLER"

  Dede Nemutlu, torununun kaydığı sırada koruma amacıyla kullanılan tahta bariyerlere çarparak öldüğü iddialarını da yanıtladı. Nemutlu, "Tahta bariyer varmış. Anne baba gidip gördüler. Tahta bariyer. Aşağıda uçurum varmış oraya gitmesinler diye koymuşlar. Çocuk çok temkinli giderdi. Takdiri ilahi Allah yazısını böyle yazmış" diye konuştu. Torununu en son 1 hafta önce gördüğünü söyleyen dede Nemutlu, "Çünkü Bursa’daydı. Orada kayaktalardı. Kendisi de çok severdi kayağı. Saint Joseph’de okuyordu. Okul birincisi çok başarılıydı " dedi.

  Cenazenin defin işlemleri için halasının ABD’den gelmesinin beklendiğini söyleyen Dede Nemutlu, "Onun yanına gidecekti. Onun yanında hukuk tahsili yapacaktı. Üç lisan biliyordu yavrum. Göze nazara geldi. Müracaatını yapmıştı. Bir senesi daha vardı mezun olacaktı" diye konuştu.

  " CUMHURBAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ TELGRAF ÇEKMİŞLER "

  Dede Nemutlu, başsağlığı dilekleri geldiğini de söyleyerek, "Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakanımız sağolsunlar telgraf çekmişler. Taziye telgrafı. Aldık mutlu olduk. Sağolsunlar" dedi.Konuyla ilgili ailenin dava açıp açmayacağı sorusuna ise dede Nemutlu, "Bu konulara hiç girmedik. Zannetmiyorum. Bu Allah’ın verdiği bir kaza" diye konuştu. Federasyonun cenazenin İstanbul’a getirilmesi için özel uçak tuttuğunu kaydeden Nemutlu, "Yavrumun cenazesi onların özel uçağıyla geldi. Federasyona teşekkür ederim" dedi.

  Torununun evdeyken ders çalıştığını boş zamanlarında ise Bursa ve Erzurum’daki kayak antrenmanlarına katıldığını anlatan Nemutlu, üç ayda Fransızca öğrendiğini belirtti. Dede Nemutlu, torunu Aslı’nın kayak sporu nedeniyle öğretmenlerinin de kendisine yardımcı olduğunu özel sınavlarla derslerini geçtiğini söyledi.

  Nemutlu Ailesi’nin evinin bulunduğu Fenerbahçe’deki Kalamış Koru Sitesi’nde ise sessizlik hakim. 17 yaşında hayatını kaybeden Aslı Nemutlu’nu cenazesi Cumartesi günü öğle namazına müteakip Şakirin Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedilecek.

  İŞTE KAZANIN GERÇEKLEŞTİĞİ YER / WEB TV

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı