Gündem Haberleri

  ‘Aslanlı Çete’nin liderine 17 yıl hapis

  İSTANBUL / DHA
  26.05.2010 - 22:24 | Son Güncelleme:

  UYUŞTURUCU ticareti yapmakla suçlanan, liderliğini Mehmet Selahattin Merih'in yaptığı, ‘Aslanlı Çete’ olarak bilinen suç örgütü mensuplarının yargılandığı davada, Merih’in de aralarında bulunduğu 2 sanığa uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 17 yıl 6’şar ay, 3 sanığa da 8 yıl 9’ar ay hapis cezası verildi.

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan Mehmet Selahattin Merih, içinde eroin bulunan lüks arabanın kendisine ait olmadığını belirterek, suçlamaları kabul etmedi. Merih’in avukatı Zeynel Öztürk de bazı kişilerin dinlenilmesi ve soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulundu, ancak mahkeme bu talebi reddetti. Öztürk, diğer tutuklu sanık Talat Batmaz’ın müvekkili aleyhine beyanları dışında delil bulunmadığını ve Batmaz’ın beyanıyla müvekkilinin mahkum edilmesinin mümkün olmadığını öne sürerek, Merih’in tahliyesini ve beraatını talep etti.

  Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Selahattin Merih, Turan Gönül, İdris Demirhan ve Talat Batmaz ile Nureddin Nahit Özcan’ın, ‘teşekkül halinde yurt dışına gönderilmek amacıyla Türkiye’den eroin nakletmek ve bulundurmak’ suçunu işledikleri gerekçesiyle 21’er yıl hapis ve 9 biner gün karşılığı adli para cezasına çarptırılmalarına karar verdi. Sanıklar Nureddin Nahit Özcan, Turan Gönül ve Talat Batmaz’ın, davaya yardımları ve etkin pişmanlıklarını göz önüne alarak bu sanıkların cezasını 8 yıl 9’ar ay hapis ve 75 biner TL adli para cezasına indiren heyet, diğer sanıklar İdris Demirhan ve Mehmet Selahattin Merih’in cezalarını da duruşmalardaki iyi hallerini dikkate alarak 17 yıl 6’şar ay hapis ve 150 biner TL adli para cezasına düşürdü.
  Mahkeme, tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak İdris Demirhan'ın tahliye edilmesine karar verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı