Gündem Haberleri

  Aslanlar gibi yaptılar

  Hürriyet Haber
  15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her Türk erkeği gibi askerliklerini yaparak vatan borcunu ödeyen ünlü popçular terhis oldu. Tarkan, Mustafa Sandal, Beyaz, Soner Arıca ve Çelik 28 günlük bedelli askerlik sonrası evlerine döndü.

  BEDELLİ askerliklerini tamamlayan pop sanatçıları terhis oldu. 28 günlük askerliklerini Malatya'da yapan Tarkan ve Mustafa Sandal ile Ege kentlerinde yapan Çelik, Soner Arıca ve Beyaz tezkerelerini aldı.

  Askerliklerini Malatya'da aynı kışlada farklı birliklerde yapan Tarkan Tevetoğlu ve Mustafa Sandal dün tezkerelerini aldıktan sonra ayrı ayrı özel uçaklarla İstanbul'a döndüler.

  Malatya kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki 2'nci Ordu Komutanlığı Altay Kışlası Ulaştırma Er Eğitim Alayı'nda bedelli vatani görevlerini yapan Tarkan ve Musti saat 05.30 sıralarında tezkerelerini aldılar.

  ŞEREFLİCE BİTİRDİM

  Kışla kapısında sırt çantasıyla sevinç içerisinde çıkan ve sürekli yüzü gülen Tarkan'ı gazeteci ordusu karşıladı. Gazetecilere çok kısa bir açıklama yapan Tarkan, her Türk genci gibi şereflice vatani görevini yaptığını belirterek, ‘‘Aslanlar gibi askerliğimi yaptım. Çok mutluyum. Asker ocağında güzel dostluklar edindim. Askerliğimi bitirdiğim için çok sevinçliyim. Güzel günler beni bekliyor’’ dedi. Daha sonra kendisini bekleyen minİbüse binen Tarkan, korumalarının eşliğinde havalimanına hareket etti. Havalimanında direkt yolcu salonuna geçen Tarkan, kendisini bekleyen çift motorlu 8 kişilik And Air'e ait Falcon 10 tipi uçakla İstanbul'a gitti.

  Tarkan'ın havalimanından ayrılmasından 15 dakika sonra da Mustafa Sandal geldi. Musti de Tarkan gibi kendisini bekleyen Metro Air'e ait Kingair B200 tipi pervaneli özel uçağa binerek İstanbul'a doğru yola çıktı.

  BEYAZ ŞAFAK SAYMIŞ

  Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki 2'nci Er Eğitim Ulaştırma Taburu'nda vatani görevini tamamlayan şovmen Beyaz'ı menajeri Necip Eraslan karşıladı. Askerliğin çok güzel olduğunu belirten Beyaz, ‘‘Askerliği 18 ay yapmak isterdim. Zorluk çektiğimi söyleyemem, zaten askerlik 18 ay yapılmadan anlaşılmaz. Sadece koğuş nöbeti tuttum. Ama yine de askerlik insanı olgunlaştırıyor. Her askerin yaptığı gibi ben de şafak saydım. Tabii 28 gün çabuk geçti. Burada edindiğim dostlukları hiç unutmayacağım. Birbirimizin adres ve telefonlarını aldık. Tertiplerimle sivil hayatta da görüşeceğim’’ diye konuştu.

  Taburda komutanlarıyla vedalaşan ve asker arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Beyaz, Alaşehir'e gösteri amaçlı da gelmek istediğini belirterek, ‘‘Akşamları boş vakitlerde koğuş arkadaşlarıma küçük gösteriler de yaptım. Onların da esprileriyle güzel saatler geçirdik’’ dedi. Direksiyon başına geçen Beyaz, arkadaşlarının ‘‘Beyaz buraya, yumruk havaya’’ tezahüratları arasında otomobille ilçeyi terk etti.

  ÇELİK DE AYRILDI

  Vatani görevini Çanakkale 116'ncı Jandarma Er Eğitim Alayı'nda tamamlayan Çelik Erişçi de terhis olduktan sonra kendisine ait kırmızı spor otomobille feribota binerek İstanbul'a yola çıktı.

  Aydın 1'nci Jandarma Er Eğitim Taburu'ndan tezkere alan Soner Arıca da sabah erken saatlerde diğer bedelliler ile birlikte tezkeresini alıp arkadaşlarıyla vedalaşarak ayrıldı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı