Gündem Haberleri

  Aşkla Randevu

  Hürriyet Haber
  05.10.2005 - 11:23 | Son Güncelleme:

  Tam da sonbaharın romantik havasına uygun keyifli bir film Aşkla Randevu (Must Love Dogs). Yönetmen Gary David Goldberg'in Claire Cook'un romanından uyarladığı film, eşinden boşanmış 30'lu yaşlarındaki bir kadının ruh eşini sanal dünyada arayışının öyküsü üzerine kurulu. Genç kadının bu uğurda aşması gereke bir çok zorluk var elbette. Aşkla Randevu'nun başrollerinde Diane Lane ile aslında bu tür romantik komedilere çok yakışan "bebek yüzlü" aktör Johh Cusack var.
  (7 Ekimde sinemalarda)

  FİLMİN KONUSU

  Otuz küsur yaşındaki anaokulu öğretmeni Sarah Nolan sekiz ay önce boşanmıştır, ki bu süre ailesinin kaldıramayacağı kadar uzundur. En iyi niyetleriyle ve tamamen onun mutluluğunu gözeterek, Sarah'ı öyle veya böyle pijamalarından çıkartıp tekrar flört arenasına sokmak için bir darbe düzenlerler.

  Ekibin başında Sarah'nın uygun adayları sıraya dizmeye niyetli kızkardeşleri Carol ve Christine ile internet üzerinden sevgili bulma arenasına yeni ve başarılı bir giriş yapan dul babası Bill bulunmaktadır.

  Kızkardeşlerinin siber buluşma adımını atması için aşırı istekli olan Carol ve Christine, Sarah’nın adını kullanarak onun bilgilerini perfectmatch.com’a (mükemmeleş.com) yazmakla kalmaz, bir de baştan çıkarıcı bir not düşerler: “Şehvetli, seksi, baştan çıkarıcı ve eğlenceli. DWF yıldızlı geceleri paylaşacak özel bir erkek arıyor. Köpekleri sevmesi şart”. Şimdi sıra akın akın gelecek yanıtları beklemeye gelmiştir.

  Çok geçmeden, Sarah bir dizi traji-komik ve uyumsuz eşleşmelere, ve web sitesinin önerdiği bir dizi istekli talibe göğüs gererken, bir de ‘belki mümkün’ bir adaya rastlar. Anlaşılması zor ama ilginç biri olan tekne üreticisi Jake Anderson romantizmi Dr. Zhivago standartlarıyla ölçen biridir. Duygularını biraz fazlaca yoğun yaşayan Jake, belki de Sarah’nın şu an için istediğinden biraz fazlasını arıyordur. Bu arada, iş yerinde de yeni bir gelişme vardır: Sarah’nın öğrencilerinden birinin eşinden henüz ayrılmış babası Bob Connor Çekici ve rahat bir tip olan Bob, adeta sipariş üzerine yapılmış, mükemmel bir adamdır… ama acaba gerçek olamayacak kadar mı iyidir?

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen: Gary David Goldberg
  Senaryo: Gary David Goldberg
  Oyuncular: Diane Lane, John Cusack, Dermot Mulroney, Elizabeth Perkins, Stockard Channing, Christopher Plummer

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı