Gündem Haberleri

  Aşkın yarın göreve başlıyor

  Osman BEKLEYEN- Feyat ERDEMİR/VAN, (DHA)
  04.01.2006 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Dün akşam taburcu olan Rektör Prof. Dr. Aşkın, yarın saat 10.00’da görevinin başına geçecek.

  VAN’da tedavi gördüğü YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden dün akşam taburcu olan Rektör Prof.Dr. Yücel Aşkın, yarın saat 10.00’da görevinin başına geçecek. Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Fuat yaptığı açıklamada, rektörün göreve dönmesinin kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne tıbbi cihaz alımı ihalesinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 14 Ekim 2005’te tutuklanan ve konulduğu Van M Tipi Cezaevi’nde aynı davadan tutuklu YYÜ Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın intihar etmesiyle rahatsızlanan Rektör Prof.Dr. Yücel Aşkın, 13 Kasım'da hastaneye kaldırıldı. YYÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 13 Kasım’dan bu yana tedavi gören Aşkın dün akşam taburcu edildi.

  Rektör Vekili Prof.Dr. Ali Fuat Doğu, taburcu edildikten sonra evinde dinlenmeye çekilen Rektör Aşkın’ın yarın saat 10.00’da görevine başlayacağını açıkladı. Prof. Dr. Ali Fuat Doğu, “Rektörün yarın görevine başlaması bizleri çok mutlu etti. 2.5 aydır rektör vekilliği görevini yaptım. Zaten önceden de rektör vekilliğini görevini yürütüyorum. Ancak, bu dönemde rektör vekilliği benim için manevi ağır bir yüktü. Bunun sorumluluğu içinde hareket ettim. Ama aksayan bir iş olmadı. Yarın herhangi özel bir proğram yapmayı düşünmüyoruz. Rektörün arkadaşları, eşi, dostu kendisini ziyaret edebilir” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı