Gündem Haberleri

  Askıda ekmek uygulaması

  A.A.
  27.08.2009 - 10:16 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de bir ekmek fırınının “askıda ekmek” uygulaması sayesinde, maddi durumu iyi olmayan birçok kişi, ramazanda da evlerine pide ve ekmek götürebiliyor.

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Toplum Gönüllüleri Topluluğu tarafından başlatılan ve Tadım Unlu Mamullerinde uygulanan 'askıda ekmek' ile kendi evlerine ekmek alan vatandaşlar, biraz daha fazla para vererek, askıya pide veya ekmek yazdırıyorlar. Daha sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlar gelerek, askıya yazdırılan pide ve ekmeklerden alabiliyor.

  Tadım Unlu Mamulleri işletmecisi Neşat Taşçı, bu uygulamayı 3-4 senedir yaptıklarını, maddi durumu uygun olan vatandaşların pide ile ekmek bağışında bulunduğunu, kendilerinin de bunları ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.
  Bağışta bulunmak isteyen vatandaşların, ekmek alırken, örneğin 3 yerine 5 ekmek parası verdiğini ve fazladan ödenen 2 ekmeğin askıya yazıldığını belirten Taşçı, şöyle konuştu:
  “Ramazanda talep oldukça fazla, hatta dağıtmaya bile yetiştiremiyoruz. Günde 100 ekmek ve pide askıya yazılıyor. Ramazan haricinde ise bu rakam günlük 30 ile 40 arasına düşüyor. Askıda olmadığı zamanlarda ise engelli ve mağdur durumda olanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

  Alışverişte bulunan vatandaşlar da özellikle ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara böyle bir yardımda bulunmanın sevindirici olduğunu belirttiler.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı