Gündem Haberleri

  Aşkı için önce bacaklarını sonra gözlerini kaybetti

  Mesude ERŞAN / İSTANBUL
  25.01.2002 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Aşk sınır tanımaz sözünü belki de en çok Erzurum'lu Murat ve Selma hakediyor.

  Murat'ın iki bacağı ve iki gözünü kaybetmesine rağmen tükenmeyen bu aşk, evlilik ve iki çocukla sürüyor. Ve şimdi Murat hiç görmediği iki yavrusunu Dünya Göz Hastanesi'ndeki ameliyatla görebilme umudu yaşıyor.

  ÇOCUKLUK AŞKI BİTMEDİ

  İki gencin Oltu’da ilkokulda başlayan sevgisi Murat Keleş'in ailesinin Darıca'ya taşınmasıyla önce hasrete dönüştü. Ardından Murat, üniversiteyi kazandığı 1990'da Darıca'da tren istasyonunda yaşlı bir kadına yardım etmek isterken raylara düştü ve iki bacağını kaybetti. Bacaklarına protez takılan Murat, Selma'nın ısrarıyla onu ailesinden istedi. Ailesinin kızlarını vermemesi Selma’yı yıldırmadı, Murat'a ‘‘Beni kaçır’’ dedi.

  GÖZLERİNİ DE KAYBETTİ

  1995'te Oltu'ya giden Murat trafik kazasında gözlerini kaybetti. ‘‘Senin gözlerin yoksa, benim gözlerim var' diyen Selma 1996'da kaçarak Murat'la evlendi. İki çocukları oldu, 5 yaşındaki Hakkı ve 3 yaşındaki Ayşe. Murat çocuklarını hiç görmedi. Dün 28 yaşındaki Murat Keleş'in sağ gözüne Dünya Göz Hastanesi'nde kornea nakli yapıldı. Sol gözü olmayan ve sağ gözüyle sadece ışığı seçebilen Murat Keleş, şimdi Darıca’daki evinde babalarını bekleyen 5 yaşındaki Hakkı ve 3 yaşındaki Ayşe'yi görmeyi umutla bekliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı